Metro İstanbul

Polis memurunun savcıyı neden vurduğu ortaya çıktı

Antalya Korkuteli'nde polis memurunun Cumhuriyet Savcısı Kadir Küçükören'i neden vurduğu belli oldu.

11 Ekim 2017 Çarşamba 01:24

Antalya Korkuteli Savcısı Kadir Küçükören, bugün 15.00 sıralarında adliyedeki odasında bir polis memurunun silahlı saldırısına uğradı.

Edinilen bilgiye göre, adliyede katibe olarak çalıştığı öğrenilen Şerife Avcı ile Cumhuriyet Savcısı Kadir Küçüköner arasında izin talebi yüzünden tartışma çıktı. Daha sonra tartışmayı eşinin telefonla aramasıyla öğrenen Avcı’nın polis eşi Turgut Avcı silahını doğrultarak, Savcı Küçüköner’i vurdu. Avcı çiftinin engelli bir çocuğu olduğu, bu nedenle Şerife Avcı’nın bir süredir izin almak istediği kaydedildi.

Savcı Küçüköner’in 2 yıldır Korkuteli’nde görev yaptığı, annesiyle oturduğu ve bekar olduğu belirtildi.
Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, adliyede katibe olarak çalışan polis memurunun izin isteyen eşine, savcının, daha önce kullandığı için izin vermediğini belirtti. Solmaz, eşinin araması üzerine, polis memurunun gelerek savcıya silahlı saldırıda bulunduğunu kaydetti. Korkuteli Yaşam Hastanesine kaldırılan savcı, ambulans helikopterle Antalya’ya getirildi.

Helikopterden indirildikten sonra Akdeniz Üniversitesi Hastanesi aciline getirilen Küçükören, ilk müdahalenin ardından ameliyata alındı. Kol, bacak ve göğüs bölgelerinden 3 kurşunun isabet ettiği öğrenilen Küçükören’in durumunun ağır olduğu öğrenildi.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Haber Tarihi: 11 Ekim 2017 Çarşamba 01:24
  • ERDAL KÖROĞLUERDAL KÖROĞLU2 ay önce
    Engelliçocuğu olan bir ailenin neler yaşadığı asla kimse bilemez. Hayatlarının % 80 o çocuk olmuştur artık kalan % 20 ile yaşamaya çalışırlar.hepsinin kalbi kırıktır. Bu aileninhangi psikolloji içinde olduğunu benden daha iyi kimse bilemez.Çünkü bende yaşadım bu tür şeyleri.Kimse öusura bakmasın,Savcı da o kadar masum değildir.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.12.2017