Playstation 3 devri sona eriyor

Yaklaşık 100 milyonluk satış rakamıyla bir döneme damgasını vuran Sony’nin 7. Nesil oyun konsolu olan PlayStation 3 için yolun sonu göründü. Sony, efsane oyun konsolu PlayStation 3’ü artık üretmeme kararı alarak bir devrin sona erdiğini ilan etmiş oldu.

20 Mart 2017 Pazartesi 11:05
Playstation 3 devri sona eriyor

2006 yılından 2014 yılında halefi PlayStation 4 çıkana kadar dünyayı kasıp kavuran, çıktığı günden bu yana yaklaşık 100 milyon satış rakamına ulaşarak en çok satan oyun konsollarından biri olan PlayStation 3, oyun tutkunlarına veda etmeye hazırlanıyor.

Bir önceki nesil oyun konsolu PlayStation 2'den sonra üretildiğinde, kablosuz ve titreşimli kol özelliği, işletim sistemi ve çözünürlük kalitesi gibi birçok özelliğiyle oyun konsolu piyasasında devrim etkisi bırakan PlayStation 3, öncelikle futbol oyunları FİFA ve PES severler tarafından tercih edilirken Uncharted series, Gran Turismo 5, The Last of Us gibi oyunların tutkunları da sıklıkla bu oyunları PlayStation 3'de oynamayı tercih etmişti.

Japon teknoloji devi Sony'nin stoklarda bulunan tüm ürünlerin tükenmesiyle PlayStation 3 üretimine son vereceği, bunun da tahminen mart ayı sonuna denk geldiği belirtiliyor.(Yeni Şafak)
Haber Tarihi: 20 Mart 2017 Pazartesi 11:05

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 23.01.2018