Metro İstanbul

PKK'ya düzenlenen operasyonda randevu defteri bulundu

Mardin'de PKK'lı terörist Murat Karayılan’ın sağ kolu olan ‘Behzat’ kod adlı Mevlüt Canbaş’ın karargâh olarak kullanılan evlerde eylem yapacak teröristlere verdiği randevuların yer aldığı defter ele geçirildi.

21 Mart 2017 Salı 08:54
PKK'ya düzenlenen operasyonda randevu defteri bulundu

Güvenlik güçlerinin, Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde 11 Şubat, Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde ise 5 Mart’ta başlattığı kapsamlı operasyonların ayrıntıları ortaya çıktı. PKK’nın gizli karargâhlarına yönelik yapılan ve örgütün elebaşılarından Karayılan">Murat Karayılan’ın sağ kolu ‘Behzat’ kod adlı Mevlüt Canbaş’ın da aralarında bulunduğu 22 teröristin öldürüldüğü Nusaybin’deki operasyonda, örgütün karargâh olarak kullandığı sığınaklarda, üst düzey randevu kayıtlarının tutulduğu bir defter ele geçirildi. Defterin, terörist Mevlüt Canbaş tarafından tutulduğu, eylem yapacak teröristlere randevu vererek buralarda görüştüğü anlaşıldı. 

SIĞINAKLARI İMHA EDİLDİ

11 Şubat’ta başlatılan ‘Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sezer Aydemir’ operasyonunun ayrıntılarına göre; Özel Harekât Şube Müdürlüğü ve Jandarma Özel Harekât Şube Müdürlüğü ekipleri, Mardin’in Nusaybin İlçesi Büyükkardeş, Küçükkardeş, Akarsu, Yavruköy, İlkadım ve Kuruköy, Ömerli’nin Sulakdere ve Aytepe ile Artuklu’nun Yardere ve Ahmetli mahallelerinde bulunan örgütün gizli karargâhlarına, gece helikopterle indirme yaptı. Öldürülen 22 terörist arasında, PKK’nın elebaşılarından Karayılan">Murat Karayılan’ın sağ kolu ‘Behzat’ kod adlı Mevlüt Canbaş’ın olduğu da belirlendi. Kapsamlı operasyonlarda örgüte ait evlerin altında bulunan ve karargâh olarak kullanılan sığınaklar, odalar imha edildi. Sığınaklarda yapılan aramalarda, PKK’nın üst düzey randevu kayıtlarının tutulduğu defter ele geçirildi. Birçok kanlı eylemin emrini verdiği anlaşılan terörist Canbaş’ın, örgütün karargâh olarak kullandığı sığınaklarında, eylem yapacak teröristlere randevu vererek buralarda görüştüğü anlaşıldı. 

Haber Tarihi: 21 Mart 2017 Salı 08:54
  • JurnalJurnal8 ay önce
    NİYE ŞOK OLSUNKİ DAĞYILANI...ADAM KANDİLDE YAŞLANDI YAHUU..Bİ DEFTERDEN Mİ ŞOK OLCAK..BİNLERCE İNSANIMIZI ÖLDÜRDÜ ŞOK OLMADIDA...SAHİ BİZİM MİT NE İŞ YAPAR...
  • atillaatilla8 ay önce
    Bu ... ve o yanındaki kendini lider zanneden piçlerin leşlerini Türkiye Cumhuriyetinin orta yerine serip kokana bekletmedikten sonra şehitlerimizin ruhları rahat etmeyecek

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.12.2017