PKK'nın keskin nişancısı öldürüldü

Bitlis Mutki'de terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda örgütün keskin nişancısı öldürüldü.

12 Ekim 2017 Perşembe 17:45
PKK'nın keskin nişancısı öldürüldü

Valilikten yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığınca, Tosunlar mezrasının kuzeyinde faaliyet gösterdiği değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek, kullandıkları sığınak ve barınakları imha etmek maksadıyla "Şehit Güvenlik Korucusu Rıfat Kaya-44 Operasyonu" düzenlendiği belirtildi.

Açıklamada, Mutki Jandarma Komutanlığı unsurlarınca, 10 Ekim'de saat 18.15 sıralarında Tosunlar mezrasının kuzeyinde sağlanan temas neticesinde bir teröristin öldürüldüğü açıklandı.

Öldürülen teröristin üzerinde Zagros keskin nişancı tüfeği ve dürbünü, 14 fişek, şarjör, 4 el bombası, el telsizi, 8 kütüklük, 8 pil ve silah bakım yağı ve şemsiye ele geçirildiği aktarılan açıklamada, konuyla ilgili tahkikata başlanıldığı ve ele geçirilen malzemelerin muhafaza altına alındığı bilgisine yer verildi. 

TERMAL KAMERADAN KAÇMAK İÇİN ŞEMSİYE KULLANIYORLAR

Başarı ile devam eden operasyonlarda darbe üstüne darbe yiyen teröristler, özellikle geceleri gruplar halinde kaçmayı deniyor. İnsansız hava araçları ile gece görüş dürbünlerinden gizlenmek için şemsiye kullanıyorlar.

Haber Tarihi: 12 Ekim 2017 Perşembe 17:45

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    23 Eylül 2018