PKK ile birleşip o yolu kestiler!

Irak'ta devam eden Musul operasyonu kapsamında İran destekli Haşd-i Şabi ile terör örgütü PKK'nın Sincar bölgesinde birleşeceği ortaya çıkmıştı. İki örgüt an itibari ile ilk adımı attı.

15 Mayıs 2017 Pazartesi 01:11
PKK ile birleşip o yolu kestiler!

YENİAKİT.COM.TR - Irak'ın Sincar bölgesini işgali altında tutan ve geçtiğimiz haftalarda Türkiye'nin hava operasyonu ile şaşkına dönen Terör örgütü PKK, Sincar'da tutunmak için yeni bir plan üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. 

Musul operasyonu kapsamında bölgede bulunan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye'ye tehditler yağdıran İran destekli Haşd-i Şabi örgütü, Türkmen kenti Telafer'e saldırı başlatarak yeni bir projeyi daha hayata geçirdi.  

Akit Haber'in bölge kaynaklarından aldığı bilgiye göre, Musul operasyonunun ardından Suriye ile Irak sınırına operasyon için iki örgüt birleşmesi dünülüyordu. 

An itibari ile Terör örgütü PKK ile İran destekli Haşd-i Şabi örgütü Musul'un batısındaki Kayravan ile PKK'nın işgal altında tutuğu Sincar arasındaki ana yolu kesti. 

Böylece sözde ''Kürt koridoru'' nun Irak bağlantısı için Irak sınırının kontrol altına alınması planında ilk adım atılmış oldu.  

Terör örgütü PKK o örgütle birleşiyor

Kaynak: www.yeniakit.com.tr 

Haber Tarihi: 15 Mayıs 2017 Pazartesi 01:11

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü