PKK ile birleşip o yolu kestiler!

Irak'ta devam eden Musul operasyonu kapsamında İran destekli Haşd-i Şabi ile terör örgütü PKK'nın Sincar bölgesinde birleşeceği ortaya çıkmıştı. İki örgüt an itibari ile ilk adımı attı.

15 Mayıs 2017 Pazartesi 01:11
PKK ile birleşip o yolu kestiler!

YENİAKİT.COM.TR - Irak'ın Sincar bölgesini işgali altında tutan ve geçtiğimiz haftalarda Türkiye'nin hava operasyonu ile şaşkına dönen Terör örgütü PKK, Sincar'da tutunmak için yeni bir plan üzerinde çalıştığı ortaya çıkmıştı. 

Musul operasyonu kapsamında bölgede bulunan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye'ye tehditler yağdıran İran destekli Haşd-i Şabi örgütü, Türkmen kenti Telafer'e saldırı başlatarak yeni bir projeyi daha hayata geçirdi.  

Akit Haber'in bölge kaynaklarından aldığı bilgiye göre, Musul operasyonunun ardından Suriye ile Irak sınırına operasyon için iki örgüt birleşmesi dünülüyordu. 

An itibari ile Terör örgütü PKK ile İran destekli Haşd-i Şabi örgütü Musul'un batısındaki Kayravan ile PKK'nın işgal altında tutuğu Sincar arasındaki ana yolu kesti. 

Böylece sözde ''Kürt koridoru'' nun Irak bağlantısı için Irak sınırının kontrol altına alınması planında ilk adım atılmış oldu.  

Terör örgütü PKK o örgütle birleşiyor

Kaynak: www.yeniakit.com.tr 

Haber Tarihi: 15 Mayıs 2017 Pazartesi 01:11

YORUM YAZ

 • hrnhrn11 ay önce
  Yerle bir edilmeli,haşd kopeklerine iyi bi ders vermeli
 • KeskinKeskin11 ay önce
  Pislik şabi o dağlara gömülmeli.
 • 0406040611 ay önce
  Şiiler ve pkk dünyanın başına bela
 • KocasolakKocasolak11 ay önce
  Kurt koridoru DEGIL pkk koridoru. Bizim kurtlerle bir sorunumuz yok, sorun pkk....
 • RealistRealist11 ay önce
  Emperyalist güçler kürtleri kullanarak emellerine ulaşıyor yıllardır...irak ta saddam kürtleri halepce katliyamiyla kışkırtı...suriyede kürtlerin kimliği yoktu...iranda kürtler memur olamıyor bu zulumler kürtleri ilerde teröre alet etmek icin ince hesaplanmış...chp yani cumhuriyeti kurarlarken yine bu politikayı türkiye de guttuler kurtlere zulmettiler...sonuc pkk yı kurdular emperyalist güçler...turkiyede kürtler memur kürtlerin kimliği var kürtler asla dıslanmadi...pkk kürtlere yıllardır zulmediyor....oyuna gelmeyin kürt kardeşlerim...oyun büyük plan kanlı...bu hükümet asla sizi dışlama dı...neden hala daga çıkıyorsunuz?...maşa olmayın türkiye hepimizin...bende kürtüm...cok üzülüyorum ülkem adına...

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü