'PKK gençleri zorluyor'

Haseke Ulusal Devrim Güçleri ve Muhalifleri Topluluğu tarafından PYD'nin 3 yıldır kontrolündeki bölgede yaşayan Suriyelileri sindirmeye çalıştığı bildirildi.

14 Mayıs 2017 Pazar 22:34
'PKK gençleri zorluyor'

Dünya Bülteni'nin haberine göre, Haseke Ulusal Devrim Güçleri ve Muhalifleri Topluluğu adına yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD'nin 3 yıldır kontrolündeki bölgede yaşayan Suriyelileri sindirmeye çalıştığı belirtildi.

"GENÇLER PYD/PKK ÜYELERİNİN YANINDA OLMAYA ZORLANIYOR"

"Halkımız, açlık ve sefalet içinde, gençlerimiz teröristlerin yanında olmaya zorlanıyor. Geçtiğimiz günlerde Harbit Elşayir köyü Tel Tamır mezrasında Rami El Türki isimli bir Suriyeli, PYD/PKK'nın üyesi olma talebini kabul etmediği için evine silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda El Türki ile babası öldü, diğer aile fertleri yaralandı. Resulayn ilçesindeki hastaneye götürülen yaralılar da PYD/PKK tarafından hastaneden çıkarıldı. Bu teröristlerin bütün bu cinayetlerine rağmen terörle mücadele ettiğini iddia eden ABD'nin terör örgütü PYD/PKK'yı desteklemesi bize inandırıcı gelmiyor." ifadeleri kullanıldı.

"ABD'Yİ SİLAH YARDIMINDAN DOLAYI KINIYORUZ"

Açıklamada, ABD'nin PKK/PYD'ye silah yardımı yapmasının bölgedeki 'katliamları arttıracağı' vurgulanarak, "ABD'yi silah yardımından dolayı kınıyoruz. Uluslararası toplumların bu cinayetleri durdurmasını istiyoruz." denildi.

Haber Tarihi: 14 Mayıs 2017 Pazar 22:34

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü