PKK adına konuşan DTK Eşbaşkanı'ndan Barzani'ye tepki!

Diyarbakır'daki Nevruz kutlamalarında konuşan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Leyla Güven, terör örgütü PKK adına konuşarak IKBY Başkanı Mesud Barzani'ye "Yol yakınken kardeş kanı dökmekten geri dön" dedi. Bilindiği üzere IKBY'ye bağlı peşmerge ile terör örgütü PKK arasında sıcak çatışmalar yaşanmıştı.

21 Mart 2017 Salı 16:29
PKK adına konuşan DTK Eşbaşkanı'ndan Barzani'ye tepki!

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Leyla Güven, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani'ye mesaj gönderdi.

Güven, "Barzani’ye çağrı yapıyoruz. Yol yakınken kardeş kanı dökmekten geri dön. Şengal’de yaşan olaylardan utan ve geri adım at diyoruz” diyerek resmen terör örgütü PKK'nın savunuculuğunu yaptı.

NE OLMUŞTU?

Bilindiği üzere Kuzey Irak'ta Şengal ve çeşitli bölgelerde terör örgütü PKK ile IKBY'ye bağlı peşmerge arasında sıcak çatışmalar yaşandı.

Haber Tarihi: 21 Mart 2017 Salı 16:29

YORUM YAZ

  • Hy-hyHy-hy1 yıl önce
    Merak etmeyin sanıyorsunuz ki barzani kripto yahudisine güveniyormuyuz.Cevap:Hayır. o halde bu barzo fırsatını bulduğu anda pkk ve türevleri ile işbirliği yapıp ardından ataları gibi israil ile nihai hedefleri için hamle yapacaklardır.Ne yapmak lazım bu barzoyu fare gibi üfleyerek ısırmalıyız.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü