Piyasayı dolandıran ilaç satıcısı: Mehmet Çınar

Reklam ücretlerini ödemeden ortadan kaybolan Mehmet Çınar'ın satışını gerçekleştirdiği ilaçlarla onlarca kanser hastasını mağdur ettiği ortaya çıktı.

31 Ekim 2017 Salı 08:54
Piyasayı dolandıran ilaç satıcısı: Mehmet Çınar

Kendisini 'kimyacı' olarak tanıtan Mehmet Çınar'ın "kanser ilacı sattığı" gerekçesiyle onlarca kanser hastasını mağdur ettiği ortaya çıktı. Birçok reklam veren ve gerçekleştirdiği satışlarla onlarca mağduriyete yol açan Mehmet Çınar ile ilgili Sağlık Bakanlığı'nın harekete geçmesi bekleniyor!

Kansere çözüm bulduğu iddiasıyla www.phgcmaf.com internet sitesi üzerinden satış yapan Mehmet Çınar'ın birçok mağduriyete yol açtı. Uzun bir süredir söz konusu ilaçlar için reklam veren Çınar'ın reklam ücretlerini de ödemediği ve ortadan kaybolduğu belirtiliyor.

MAĞDURLAR FARK ETTİ

Mehmet Çınar'ın "kanser ilacı sattığı" gerekçesiyle Dr. Pordit adını verdiği bir 'ilaç' için 0542 591 72 72 numaralı telefondan firmalar ile reklam anlaşmaları yaptığı kaydedilirken, mağdurların reklamları fark etmesi ile yetkililere şikayette bulundukları ve reklamların kaldırıldığı ortaya çıktı.

KONUŞMALAR KAYIT ALTINDA

Bunun üzerine söz konusu reklamlar için ödeme yapmayan Çınar, ortadan kayboldu. Çınar'ın reklam anlaşması imzaladığı şirketlerle yaptığı her türlü yazışmanın kayıt altında olduğu belirtilirken, Mediasal Reklam Şirketi ve Lalegül FM'e olan borçlarını da ödemediği belirtildi.

SAĞLIK BAKANLIĞI HAREKETE GEÇMELİ!

Borçları tahsil etmek isteyen medya ve reklam kuruluşları, Mehmet Çınar'ın ortadan kaybolduğunu ve telefonları açmadığını belirtirken, Sağlık Bakanlığı'nın konu ile ilgili harekete geçmesi bekleniyor.

İşte o konuşmalar:

Haber Tarihi: 31 Ekim 2017 Salı 08:54

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    21 Ekim 2018