THY - Kabin Kıyafetleri Lansman

Pixel 2 aksesuar fiyatına Apple revizesi

Pixel 2, uzun süredir akıllı telefonlarda yer alan 3.5 mm‘lik kulaklık girişine yavaş yavaş veda ettiğimizi gösteren bir başka telefon.

16 Ekim 2017 Pazartesi 11:21
Pixel 2 aksesuar fiyatına Apple revizesi

Hatırlarsanız geçtiğimiz yıl Apple,  iPhone 7 modelinde bu girişi kaldırdığını açıklamış ardından ise Google, ilk Pixel modellerini tanıtırken kulak girişinin olmasından dolayı övünmüştü. Ancak Google daha sonra kararını değiştirmiş olacak ki, ikinci jenerasyon Pixel modellerinde kulaklık girişini kaldırdığını duyurdu.

Haberimize konu olan detay ise, Pixel 2 modeli için geliştirilen USB Type-C – 3.5 mm kulaklık girişi adaptörünün fiyat güncellemesi.

Pixel 2 adaptör fiyatına Apple ayarlaması

Yeni Pixel modellerinden birisini satın aldığınızda, kutu içeriğinden kulaklık için çevirici adaptör çıkıyor. Ancak bu adaptör kolayca kaybolabilen bir şey olduğu için, dilerseniz bu aksesuarı ayrıca satın alabiliyorsunuz. Sözünü ettiğimiz adaptör için Google tam 20 dolarlık bir fiyat etiketi belirlemişti. Genellikle aksesuar modellerini pahalı fiyatlara sattığı söylenen Apple’da ise aynı işlevi gören adaptör 9 dolar.

Google da gelen tepkilerden hatasını anlamış olacak ki 3.5 mm kulaklık adaptör fiyatında bir güncelleme yaptı ve fiyatını Apple ile aynı yaptı. Yani Pixel kullanıcıları bundan böyle 20 dolar yerine 9 dolar ödeyerek çevirici adaptöre sahip olabilecek.

Haber Tarihi: 16 Ekim 2017 Pazartesi 11:21

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    26 Eylül 2018