Pilot olmak için Girne Üniversitesi’ne

Yakın Doğu Üniversitesi bünyesinde 1996 yılında kurulan Denizcilik Fakültesi, geçen yıl itibarıyla Girne Üniversitesi ismini alarak denizcilik ve havacılıkta uzmanlaşan bir üniversite haline geldi.

06 Temmuz 2015 Pazartesi 15:15
Pilot olmak için Girne Üniversitesi’ne

Girne Üniversitesi, denizcilik ve havacılık eğitiminde Doğu Akdeniz bölgesindeki en büyük eğitim projesi. Bu alanlarda uzmanlaşan ilk ve tek üniversite olan Girne Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs'ın coğrafi konumu ve iklimi ile eğitimde rakipsiz olma gücüne sahip.

Dünya deniz trafiğinin büyük bir bölümü Akdeniz üzerinden gerçekleşiyor. Havacılıkta ise çok özel bir konuma sahip; Kuzey Kıbrıs'ta yılın 318 günü uçuş yapabilmeye uygun iklim şartları var!Girne Üniversitesi bu gücüyle, denizcilik ve havacılık sektörlerinde artan nitelikli eleman açığını karşılıyor olacak.

 

Üniversite, öğrenciler ve aileleri adına eğitimi daha ekonomik hale getirmek için ise tam Burs, yüzde 50 burs ve "Ekonomik paket" avantajlarını sunuyor. Tüm bölümlerinde tam burslu kontenjanı da bulunan Girne Üniversitesi'nin pilotaj dışındaki diğer bölümlerinde, bütün öğrencilere yüzde 50 burs ve "Ekonomik paket" alternatifi sunuyor. Pilotaj bölümünde ise öğrenim haremi mezun olup bir işe başladıktan sonra ödeme fırsatı var.

 

egitimrehberi / 6 Temmuz 2015