Perinçek: Erdoğan düşmanları ABD'nin piyonudur!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'ten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili şaşırtan bir açıklama geldi. Yapılan açıklamanın ardından kamuoyunda 'bozuk saat bu kez doğruyu gösterdi' yorumları yapıldı.

21 Nisan 2017 Cuma 16:12
Perinçek: Erdoğan düşmanları ABD'nin piyonudur!

Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek, bugün Aydınlık gazetesindeki köşesinde "CHP yönetiminin 'tanımıyoruz' iddiası ve Meclis’ten çekiliyoruz açıklaması da, ABD’nin iktidar projesiyle bağlantılıdır" derken "bu koşullarda, Tayyip Erdoğan’ı dışlayan bir hükümet, Millî Hükümet olmaz, ABD’nin planladığı hükümet olur" ifadelerini kullandı.

MERAL AKŞENER KANADI ATLANTİK HESABINDA

Perinçek yazısının devamında hem CHP hem de Bahçeli muhalefeti için şunları dedi:

"CHP yönetiminin 'tanımıyoruz' iddiası ve Meclis’ten çekiliyoruz açıklaması da, ABD’nin iktidar projesiyle bağlantılıdır. PKK ile birlikte sokak çağrıları birkaç saat içinde bocalama yaratmıştır. CHP Sözcüsünün Meclisten çekilme iddiası da, yine CHP Grup Başkan Vekili tarafından yalanlanmıştır.

Atlantik hesapları içinde MHP’nin Meral Akşener kanadının bulunduğu da apaçık ortadadır. Devlet Bahçeli’ye karşı Meral Akşener’e umut bağlayanlar, niyetleri ne olursa olsun, kendilerini kısa süre içinde hiç istemedikleri bir planın içinde bulurlar. Ne kadar etkili olur bilemeyiz, ama bu uyarımız aynı zamanda Meral Akşener’in kendisinedir. Açıkça ortaya konmuş bir program ve stratejisi olmayan bir Devlet Bahçeli karşıtlığının savrulacağı yer bellidir. Umarız dönüşü olmayan bir eğilimin içine yuvarlanmamışlardır."

ERDOĞAN'I DIŞLAYAN BİR HÜKÜMET MİLLİ OLAMAZ

Perinçek, Erdoğan'ın durumu için ise şunları söyledi:

"Bu süreçte canalıcı sorun, şu anda AKP’nin Tayyip Erdoğan ağırlığına karşı tutumdur. PKK’nın ve FETÖ’nün üzerine yürüyen Tayyip Erdoğan’ı baş düşman kabul eden kuvvetler, kaçınılmaz olarak ABD planı içinde mevzileniyorlar.

Bu koşullarda, Tayyip Erdoğan’ı dışlayan bir hükümet, Millî Hükümet olmaz, ABD’nin planladığı hükümet olur. Bugünkü parlamento aritmetiği içinde veya yarın seçimle oluşacak parlamentoda, Tayyip Erdoğan’ı devre dışı bırakan planlar, hükümeti kime dayanarak kuracaklarını belirtmeliler. Belirtemiyorlar. Zaten bu gibilerin iktidar amaçları da yok. Kendilerini muhalifliğe kilitlemişlerdir. Sürekli yakınıyor ve ağlıyorlar. Tayyip Erdoğan düşmanlığıyla kurulan planların nereye varacağını anlamayanlar, zamanla anlayacaklardır veya düşmanın kullanım alanı içinde kalacaklardır

ERDOĞAN DÜŞMANLIĞINA KİLİTLENENLER ABD PROJESİNİN PİYONU

Perinçek, önerdiği iktidar formülünü ise şöyle aktardı:

"Bugün gerçekçi saptama şöyle özetlenebilir: Tek başına AKP yönetiminin sonu gözükmüştür. Ancak kurulacak Millî Hükümette, AKP’nin Tayyip Erdoğan kanadı da bulunacaktır. Tayyip Erdoğan’ı devre dışı bırakırsanız, ABD’nin planından başka bir çözüm bulunmamaktadır.

Cesaret: Tayyip Erdoğan’a düşmanlığın sonuçlarını ortaya koymada gösterilecek cesarettir. Tayyip Erdoğan düşmanlığına kilitlenenler, ABD’nin iktidar projesinin piyonları olmaktan öte bir iş yapmıyorlar ve yapamazlar.

 

Haber Tarihi: 21 Nisan 2017 Cuma 16:12

YORUM YAZ

 • Ali Ali 11 ay önce
  Dogru bir yazidir ama sizin yazdiklariniz gibi degildir soyledikleri Sevgili Akit yazarlari. Erdogan dusmanligi derken Hayir diyenelri kastetmiyor. Sayin Erdogan i elestirenleri kastetmiyor. Ulke icinde ki Emepryalist oyunlardan bahsediyor. Bu oyun karsisinda tek yurek olmak gerektiginden bahsediyor. Siz yine kendi aleminizde bbir yorumla otekilestirerek akli basina gelmis gibi sacma sapan bir yorumla vermissiniz. Yazik size. Azicik hayircilarin da bu memleketin cocuklair oldugklairni ve saygi duyulmasi egektigini anlayarak yazilarinizi kaleme alsaniz miilli birlige daha cok katki suanrsiniz .
 • ŞenerŞener11 ay önce
  Öyle diyorsun da evet mi dedin?
 • ENGİN CANENGİN CAN11 ay önce
  sabah akşam hakaret ettiginiz perinçegiz şimdi dediklerini dogrumu sanıyorsunuz.... NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.
 • AliAli11 ay önce
  Bunları 70 li 80 yıllardan tanırız. Bize katil abd ci derlerdi. Halbuki katil abdnin köpekligini kendileri yapardi. Bu hainler.
 • AhmetAhmet11 ay önce
  Madem öyle niye hayır dedin bu adamı referans göstermekten vazgeçin
 • cancan11 ay önce
  bu zatin apoyla bol bol resimleri var bu adama basindan beri hic guven duymam meral aksener baskan cunku meral hanimin cok tutan var artik bok yapistirmaya calisiyo merale sen apoyla dagdaki resimlerine bak kucak kucaga
 • CİHANGİR SELCUKOSMANLI CİHANGİR SELCUKOSMANLI 11 ay önce
  Budefa, birdefa daolsa, BüyükbirDOGRUYU söylemişsn. Perrinçek
 • KulplubeygirKulplubeygir11 ay önce
  ! ne bozuk saati! adam sizin kankanız!!! 
 • ARiF ARiF 11 ay önce
  perincek apo yla resim cektirmis bilmeyen yok meral cilerde apoyla ayni fikirde tipki apo gibi pkk li yoneticiler gibi hayir dediler hatta meral aposener hepsinden cok yirtindi referandum iptal edilsin diye...bence perincek apo feto meralchp pkk hic bir farklari yok hainlikde ...kufur tek millettir.
 • osmanoğlu2023osmanoğlu202311 ay önce
  kimin ne olduğunu bize Mevlamız 6 - 7 haziran olayları itibariyle başlayan 15 temmuz ile devam eden ve 16 nisan akşamı itibariyle nihayete eren aksiyonlar manzumesiyle herşey ayan beyan ortaya çıktı..! kimin ne kadar milli kimin hain kimin eli kimin cebinde oluğunu gördük dolayısıyla Rabbülaleminesonsuz şükürler olmasıyla birlikte nekadar şükretsek azdır!!!
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018