Pasaport borsası mı kuruldu? Pasaportlarını kullanıma açtırdılar...

Devletin tedbirlerinin bir kısmının, kamu görevlilerince delindiğine dair bilgiler geliyor.

07 Aralık 2017 Perşembe 09:21
Pasaport borsası mı kuruldu? Pasaportlarını kullanıma açtırdılar...

SELİM YAZICI / ANKARA 15 Temmuz sonrası devletin OHAL kapsamında aldığı tedbirlerin bir kısmının, kamudan hâlâ temizlenemeyen FETÖ artıkları, FETÖ’ye şantaj malzemesi olarak kullanılabilecek kişisel bilgilerini kaptırmış müptezeller ve para düşkünü sözde kamu görevlilerince delindiği yönünde önemli bilgiler geliyor.

İhtilal girişimi sonrası resmi rakamlar açıklanmasa da önemli kısmı FETÖ iltisaklı yaklaşık 100 bin vatandaşın pasaportlarına tahdit konulduğu biliniyordu. İşte bu kişiler arasında soruşturmaları devam eden varlıklı bazı kimselerin yüksek bürokrasi (özellikle Dışişleri) ve güvenlik birimlerindeki bağlantılarını kullanarak pasaportlarını kullanıma açtırdıkları ortaya çıktı.

HOLDİNG PATRONLARI DA VAR!

Pasaportlarına ulaşabilmek için yüksek bürokrasiden ‘referans’ devreye sokma metodunu da kullanan bu şüpheli şahıslar arasında M.K gibi holding patronları, K.A gibi FETÖ’nün yurtdışı kuryeleri ve M.A gibi eski bürokratların da bulunduğu belirtiliyor. Bu arada bizzat FETÖ’cülerin iftiraları nedeniyle pasaportlarına el konulan birçok masum vatandaşın mağduriyeti ise devam ediyor. Öte yandan; devletin bazı hassas birimlerinin, kamuda kurulduğu öne sürülen ‘pasaport borsası’ iddialarına ilişkin uzun süredir kapsamlı bir soruşturma yürüttüğü öğrenildi.

 

Yeni Akit Gazetesi

Haber Tarihi: 07 Aralık 2017 Perşembe 09:21

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    10 Aralık 2018