P24'ten bir skandal daha

Liberal görünümlü FETÖ oluşumu Platform24’ün “işbirliği” sahtekarlığı devam ediyor.

13 Eylül 2017 Çarşamba 16:42
P24'ten bir skandal daha

Fetullahçı ihanet şebekesi, kripto oluşumları üzerinden güç kazanabilmek için sinsi faaliyetlerini sürdürüyor. Tepe yöneticisi Yavuz Baydar’ın FETÖ firarisi olduğu Platform24 adlı sözde bağımsız gazetecilik oluşumunun “işbirliği” sahtekarlığında yeni hedefi Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) oldu. FETÖ’cü P24, internet sitesinden yayınladığı ‘işbirlikçiler’ listesinde CÜ’yü de ekledi. CÜ yetkilileri ise P24’le hiçbir bağlantılarının olmadığını ve logolarının izinsiz şekilde eklendiğini söyledi.

ŞİMDİ DE CÜ’YE BULAŞTILAR

FETÖ’nün liberal kılıflı medya platformu olan, tutuklu FETÖ’cü gazeteciler için çeşitli kampanyalar yürüten, örgütün firari militanlarının kitaplarını basan Platform24’ün internet adresi “platform24.org” üzerinden yayınlanan “İşbirliği yaptığımız kurumlar” başlıklı bölüm, Akit’in haberinin ardından bir kez daha güncellendi. Daha önce İstanbul Üniversitesi’nin (İÜ) isim ve logosunu “işbirlikçiler” listesine ekleyen, “Bu neyin işbirliği” başlıklı haberimiz ve İÜ’nün tepkisi sonrası geri adım atarak İÜ’yi sitesinden silen P24, yeni güncellemesinde Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ni listesine dahil etti. Birçoğu yabancı kuruluş olan, Alman vakıflarının da yer aldığı işbirlikçiler listesinin 20. sırasına Cumhuriyet Üniversitesi’nin ismi, logosu ve internet adresi eklendi. Çıkarılmak zorunda kalınan İstanbul Üniversitesi’nin yerine konulduğu anlaşılan Cumhuriyet Üniversitesi ile P24’ün, “devlet desteği” aldığı algısı oluşturmak istediği ifade edildi.

“YA LOGOMUZU KALDIRIRSINIZ YA DA DAVA AÇARIZ”

P24’ün yaptığı işbirliği listesi güncellemesi hakkında Akit’in ulaştığı Cumhuriyet Üniversitesi yetkilileri, logolarının izinsiz şekilde eklendiğini belirttiler. Rektörlüğünü Prof. Dr. Alim Yıldız’ın yaptığı CÜ’nün P24 ile hiçbir bağlantılarının bulunmadığı aktarıldı. 2014 yılında İletişim Fakültesi’nde P24 tarafından verilmiş bir konferans olduğunu, daha önceki üniversite yönetiminin izniyle gerçekleştirilen bu etkinlik haricinde P24 ile hiçbir bağı ve bağlantılarının olmadığını kaydeden CÜ yönetimi, noter yoluyla P24’e ihtarname çekeceklerini aktardılar. Cumhuriyet Üniversitesi’nin isim ve kurumsal logosunun FETÖ’cü medya oluşumu P24’ün sitesinden kaldırılmaması durumunda hukuki yollara başvurulacağı öğrenildi.

P24 FETÖ’YE DESTEĞİNİ SAKLAMIYOR

Hasan Cemal’in kurduğu, FETÖ firarisi Yavuz Baydar’ın kurucu üyesi olduğu P24, Alman vakfı “Friedrich Naumann Vakfı”nın finansörlüğünde kitap basımları yapıyor. P24 yöneticisi olan FETÖ firarisi Yavuz Baydar’ın “Bir Açık Hava Hapishanesi Olarak Haber Merkezi: Türkiye Medyasında Yozlaşma ve Otosansür” kitabını Alman Friedrich Naumann Vakfı’nın desteğiyle basan P24, interet sitesi ve sosyal medya adreslerinde FETÖ’nün tutuklu tetikçileri Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Mehmet Altan, Şahin Alpay gibi isimler için kampanyalar yürütülüyor. P24, FETÖ’cü Altan kardeşler, Ilıcak ve Alpay’ın serbest bırakılması için kamuoyu çalışması yapıyor.

Bu neyin işbirliği?

Akit yazdı, P24 deşifre oldu!


FARUK ARSLAN

Haber Tarihi: 13 Eylül 2017 Çarşamba 16:42

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü