Özgür Suriye Ordusu, köye Türk bayrağını dikti

Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında Suriye'nin El Bab şehrini terör örgütü DEAŞ'tan temizleyen Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) desteklediği Özgür Suriye Ordusu, rotasına Menbiç'e çevirdi.

11 Mart 2017 Cumartesi 09:53
Özgür Suriye Ordusu, köye Türk bayrağını dikti

Kentin batısını teröristlerden temizlemek isteyen ÖSO üyeleri ile PYD/PKK'lı teröristler arasında zaman zaman sıcak çatışmalar yaşanıyor. 

El Bab'ın doğusundaki Battuşiye köyünde rejim güçleriyle karşı karşıya gelen ÖSO, köyü ele geçirdi, iki askeri de esir aldı. ÖSO bünyesinde yer alan Türkmen birliklerinden Fatih Sultan Mehmet Tugayı, köye Türk bayrağı dikti.

SEVKIYAT DEVAM EDİYOR

El Bab'ın DEAŞ'tan temizlenmesinin ardından devam eden Fırat Kalkanı Harekâtı nedeniyle sınır hattında askeri hareketlilik sürüyor. Operasyonun devam ettiği bölgelere çok sayıda askeri araç ve iş makineleri gönderilmeye devam ediyor. Elbeyli ilçesinden Suriye'nin Çobanbey ve El Bab tarafına çok sayıda askeri araç gönderildi.

ÖSO güçleri ile PYD/ PKK'lı teröristler arasında zaman zaman sıcak çatışmalar yaşanırken, El Bab'ın doğusundaki Battuşiye köyünde ise ÖSO, rejim güçleriyle karşı karşıya geldi. (Sabah)

Haber Tarihi: 11 Mart 2017 Cumartesi 09:53

YORUM YAZ

  • salih gencersalih gencer1 yıl önce
    Aynı şeyi PKK bizim ülkede yapsa ortalığı ayağı kaldırırsınız, yabancı ülkelerde bu işgal olarak algılanır, kendi sınırlarımızı korusak yeterdir. Suriye savaşına dahil olmanın bize bir getirisi yoktur, ABD ve Rusya gaz ve petrolden bize zırnık koklatmaz ki adamlar Suriye'ye yerleşti, kionlar doğru işler yapmıyorlar...

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018