THY- Euroleague

Özel Harekat dünyayı eğitiyor

Bir yandan terörle mücadele eden Özel Harekat, bu sene 10 farklı ülkeden 150 güvenlik teşkilatı personeline çeşitli branşlarda eğitim verdi.

15 Kasım 2017 Çarşamba 11:46
Özel Harekat dünyayı eğitiyor

Bu sene 10 farklı ülkeden 150 güvenlik teşkilatı personeli, Özel Harekat Başkanlığınca değişik branşlarda eğitim aldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanlığı, bir yandan ülkemiz için tehdit içeren terör unsurlarıyla mücadele ederken, diğer yandan eğitim faaliyetlerine devam ediyor.

Özel Harekat Başkanlığı yetkilileri, 1982 senesinden itibaren alanında uzman personelle terörle mücadeleyi sürdürdüklerini, bundan sonra da ihtiyaç duyulan her alanda devletin ve milletin emrinde olacaklarını belirtti.

Teşkilatın birçok branşta eğitim verdiğini anlatan yetkililer, "Operasyonel faaliyetlerdeki başarı, aslında geri plandaki eğitim faaliyetlerine bağlı. Her personelimizin alanında yetişmiş olmasını ve teknolojiye ayak uydurmasını istiyoruz. Böylece operasyonel faaliyetlerde daha faydalı olacaklarına inanıyoruz. Bu amaçla eğitim faaliyetlerine çok büyük önem veriyoruz." ifadelerini dile getirdi.

Yetkililer, başkanlık bünyesinde 49 dalda hizmet içi, 11 dalda da yabancı ülke güvenlik teşkilatlarına yönelik kurslar verdiklerini söyleyerek, 2017 senesi içinde bu eğitimlerden 7 bin emniyet personelinin yanı sıra 10 farklı ülkeden 150 yabancı emniyet teşkilatı mensubunun istifade ettiğini bildirdi.

Hizmet içi eğitim verilen personel sayısının 10 bine ulaşmasını hedeflediklerini ifade eden yetkililer, ayrıca teşkilata yeni katılan kursiyerlerin eğitimlerinin devam ettiğini anlattı.

Dost Azerbaycan polisine keskin nişancılık eğitimi veriliyor

Öte yandan, Azerbaycan güvenlik teşkilatından 20 kişinin, Özel Harekat'ın Gölbaşı yerleşkesindeki keskin nişancılık eğitimleri devam ediyor.

Yaklaşık 2 hafta sürecek kurs süresince Azerbaycanlı kursiyerlere, teorik bilgilerin yanı sıra uzak ve yakın mesafelerden yüksek performansla atış yapabilme becerisi kazandırılıyor.

Haber Tarihi: 15 Kasım 2017 Çarşamba 11:46

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    13 Aralık 2018