Özel görevlere PARS İZCİ'li çözüm

PARS Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç ürün ailesini, yeni ürünlerle genişletmeye devam eden FNSS, PARS İZCİ 6×6 Özel Maksatlı Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (ÖMTTZA) ile keşif ve iç güvenlik görevlerine yeni bir soluk getiriyor.

30 Ağustos 2017 Çarşamba 19:42
Özel görevlere PARS İZCİ'li çözüm

PARS İZCİ 6×6, aracın ön kısmında bulunan, şeffaf zırh (balistik cam) uygulaması ve 230 derece yatay görüş açısı sunan iki kişilik sürücü kabini ile PARS Ürün Ailesinin diğer üyelerinden farklılaşıyor. Bu kabin, görevli personele, yüksek sürüş güvenliği ve durumsal farkındalık sağlıyor. 22bg/ton güç/ağırlık oranına sahip olan PARS İZCİ 6×6, 100km/s hıza ulaşabiliyor; %60 dik, %30 yan eğimde hareket edebiliyor; 60cm yüksekliğinde dik engeli ve 120cm’lik hendeği geçebiliyor. 6×6 ve 6×4 sürüş özelliğine sahip aracın tüm aksları, gerektiğinde kilitlenebiliyor.

Amfibi bir araç olan PARS İZCİ 6×6, suda 8km/s hıza ulaşabiliyor. Aracın gövde formu, karın altı yapısı, taban plakaları ve araç için özel geliştirilen mayın korumalı koltuklar, personeli yüksek seviye mayın tehdidine karşı koruyacak şekilde tasarlandı. PARS İZCİ 6×6, koruma seviyesi ile; hem personel taşıma amacıyla üretilen mayın korumalı araçların koruma seviyesine sahip, hem de modern bir zırhlı muharebe aracından beklenen kabiliyetleri bünyesinde bulunduruyor.

savunmaveteknoloji

Haber Tarihi: 30 Ağustos 2017 Çarşamba 19:42

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 18.02.2018