Özdağ: Liderlere darbe haberini ben verdim

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP lideri Devlet Bahçeli’ye 15 Temmuz akşamı darbe girişimi haberini ilk kendisinin verdiğini açıkladı.

11 Mart 2017 Cumartesi 10:51
Özdağ: Liderlere darbe haberini ben verdim

Amasya’da Genç Memur-Sen tarafından Belediye Kültür Merkezi’nde “Darbeler ve Demokrasi” adlı konferans düzenlendi. Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir’in de yer aldığı konferansta konuşan Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Darbe gecesini Başbakan’a haber veren adam benim. Saat 21.00’de. Kılıçdaroğlu’nu arayan, Bahçeli’yi arayan benim” dedi.

“Siz nereden haber aldınız?” sorusuna "Kaynağımı söylemem" cevabını verip o gece yeğeninin de şehit edildiğini hatırlatan Selçuk Özdağ, “Darbe gecesi Çankaya Köşkü'nde çok şeyler yaptım. Çok fazla piyasaya anlatmadım bunları. Ama dün bir röportajda söyledim. ‘Televizyonlara çıkalım’ diyen benim. ‘Meclis'e gidelim ölelim’ diyen benim. Benliğime tövbe. Ama tarihe not düşmek adına söylüyorum. O gece çok önemli şeyler yaptım” diye konuştu.

Konferansın ardından darbe girişimi bilgisi alması sonrası yaptığı telefon görüşmelerini anlatan Milletvekili Özdağ, “Ümit Özdağ ile görüştüm. Ümit Özdağ, ‘özel kalem müdürüyle görüştüm’ dedi. Şu an Sayın Bahçeli ‘MHP Genel Merkezi ışıklarını yakın’ diyormuş. Kendisi de bir bildiri hazırlıyor. ‘Darbeye karşı seçilmiş hükümetten yanayız’ ifadesini kullanıyor. ‘Seçilmiş Cumhurbaşkanından yanayız’. Sayın Kılıçdaroğlu’na Engin Altay ile ulaştım. Engin Altay bana döndü. ‘Kim yapıyor darbeyi’ dedi. ‘Paralelciler yapıyorlar’ dedim. Çünkü ben hemen paralelcilerin olduğunu anlamıştım. Bana gelen bilgi o doğrultudaydı. Ardından da tekrar aradı beni. ‘Sayın Kılıçdaroğlu da ‘Darbeye karşı seçilmiş hükümetten yanayız. Seçilmiş cumhurbaşkanından yanayız. Beraberiz, birlikteyiz’ dedi. Daha sonra yine MHP’den Ümit Özdağ arayarak ‘Direnin’ dedi. ‘Biz direniyoruz, siz de direnin’ dedim” şeklinde konuştu.

Bazı milletvekillerini de bilgilendirip Binali Yıldırım ile arasında geçenlere değinen Milletvekili Özdağ, “Sayın Başbakanım. Ben parti genel merkezine gideyim. Siz de arkadaşlarınıza talimat verin. Buradan yürütelim ve sokağa çıkalım. Meydan okuyalım. Bu bir lokal bir darbe. Sonra hayır dedim. Aklıma geldi. Sayın Başbakanım eğer AK Parti Genel Merkezi’ne gidersek orayı bombalayabilirler. Ben Çankaya Köşkü’ne gideyim. Arkadaşlarınıza talimat verin. Oradan yürütelim. Birlikte direnelim. Siz bir çağrı yapın. Veya biz yapalım. ‘Yok, ben yapayım Selçuk Bey’ dedi. Kendisi yaptı” ifadelerini kullandı.

TBMM’de darbeyi araştırmak için kurulan komisyonda da bulunan Özdağ, Türk milletinin siyasetçisine, Recep Tayyip Erdoğan’a güvendiğini vurgulayarak şöyle konuştu: “Seçilmiş iradeye güvendiği zaman da darbecilere gereğini yaptı. Bu 60’ın hesabıydı, 71’in hesabıydı, 80’in hesabıydı, 28 Şubat’ın hesabıydı. Millet bütün darbelerin hesabını 15 Temmuz akşamı gördü. Şimdi de 16 Nisan akşamı da inşallah vesayetçilerle beraber egemen güçlerin hesabını görecek. Demokrasiyle beraber, Cumhuriyet ile beraberde zengin ve özgür Türkiye’yi inşa edeceğiz.”

Haber Tarihi: 11 Mart 2017 Cumartesi 10:51

YORUM YAZ

 • SayarSayar1 yıl önce
  Allah inananlarla beraberdir
 • NecoNeco1 yıl önce
  Dogru kendiniz kurguladiniz ve kendiniz oynadiniz. Valla cok komik
 • Barbaroa Barbaroa 1 yıl önce
  Yalan
 • FarabiFarabi1 yıl önce
  Way be o akşam herkes kahraman olmuş yarın bi n.vekili de çıkar tankın önüne ilk ben yattım derse şaşmayın
 • Yakup AktasYakup Aktas1 yıl önce
  Allah Sizden razı olsun Selçuk bey, Darbelerde ne kadar erken haberdar olup önlem alınırsa, darbenin başarısız olması sağlanır. O gece ve sonrası yaptıklarınız için Türk milleti Size ve darbeye dik duran bütün Millet vekili ve bakanlara minnettardır.Maalesef MİT ve Askeri istihbarat bu konuda çok zayıf kalmıştır. Eğer kaliteli ve modern teknolojiye sahip bir istihbaratimız olsaydı, C.Başkanı ve G.Kurmay Başkanı böyle zor duruma düşmezlerdi. Allahın yardımı ve islâm aleminin duaları ile bu millet ebediyen var olacaktır.
 • Mehmet DemirtasMehmet Demirtas1 yıl önce
  Seni bana sen anlatma baskası anlatsın.. O gecenin ilk kahramanı ilk saglam durus sergileyeni yaptıgı acıklamayla ilk serinlik vereni sahsen kendisini o zamana kadar sevmesemde sayın Devlet Bahceli dir.. Tahtakılıc Kemal in darbe geri püskürtülene değin müsbet yada menfi hicbir beyanı olmamıstır. Darbe gerceklesseydi eminim sunu diyecekti. Ülkeyi bir diktatörün elinden kurtardıgınız icin size minnettarız. Yorumun buradan sonrası haberle alakalı degildir..Elhamdülillah 100 senelik chp kabusu bitti. Artık rüyalarında görürler devlet yönetimine koalisyonla ortak olup terörist anarsist din düsmanı kadrolasmayı.. İyi geceler chp derin derin uyu..

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018