‘Oynadığınız ateş sizi de yakar’

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması İslam aleminde infiale neden oldu.

08 Aralık 2017 Cuma 09:24
‘Oynadığınız ateş sizi de yakar’

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması İslam aleminde infiale neden oldu. ABD yönetiminin Kudüs’e ilişkin aldığı kararı Akit’e değerlendiren siyasetçiler, iş dünyası temsilcileri, STK temsilcileri sert sözlerle kınadı. 

“HAÇLI TAHRİKİ VE SİYONİST ZULMÜ”

ABD yönetiminin aldığı bu kararla sadece Müslümanların değil insanlığın yok sayıldığını ifade eden AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Bu karar bir haçlı tahriki ve siyonist zulmüdür. Kudüs bizim onurumuzdur. Kudüs bizim ortak davamızdır. Kudüs bizim vazgeçilmez bir kavgamızdır. ABD yönetiminin bu sorumsuz ve hukuksuz kararını asla kabul etmiyoruz ve şiddetle tel’in ediyoruz. Dünyayı bu vahim karar karşısında suskunluğunu bozmaya, şiddetle kınamaya davet ediyoruz” dedi.

“ATEŞLE OYNAMA”

İşgalci İsrail ve emperyalist ABD’nin Kudüs üzerindeki alçak emellerinin asla kabul edilebilir bir yanı yoktur” diyen Alperen Ocakları Genel Başkanı Murat Aslan, “Bugün sadece bizim değil, tüm İslam dünyasının kırmızı çizgisi olarak ifade edilmesi gereken Kudüs üzerinden, haç ile hilalin kavgası tekrar gün yüzüne çıkartılmıştır. Sözde dost görünen ABD’nin gerçek yüzü, çok geçmeden yeniden gün ışığında kendisini göstermiştir. Bu dava sadece Filistin’in davası değildir. Bu dava ezelden başlayıp ebede kadar sürecek olan hakkın davasıdır. Olası bir işgal hareketinde, kızıl deniz Firavuna nasıl mezar olduysa, Kudüs’te işgalci İsrail ve işbirlikçilerine mezar olacaktır. Haçın karşısında, Hilalin gölgesinde olacağız! Ateşle oynamaya kalkma. Bu ateş senin çok güvendiğin İsrail’i de yakmaya yeter” ifadelerini kullandı.

TİMAV: KUDÜS İÇİN MÜCADELEYE HAZIRIZ

İmam Hatip neslinin Kudüs ve Mescid-i Aksa için her türlü mücadeleye hazır olduğunu belirten Türkiye İmam Hatipliler Vakfı Genel Başkanı Ecevit Öksüz, “İslam’ın üç kutsal mabedinden biri olan Mescid-i Aksa’mızı içinde barındıran Kudüs şehrini, ABD başkanı Trump’ın İsrail’in başkenti olarak tanıdığı karar maalesef yüreğimizi sızlatmıştır. Kudüs, Filistin’in başkentidir ve böyle kalacaktır” şeklinde konuştu.

ÖNDER: KUDÜS BİZİMDİR

Kudüs’ün, Müslümanlara ve insanlığa ait olduğunu belirten ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, “Yok hükmünde olan bir karar alınmış ve en hassas alanımıza dokunulmuştur. Kudüs meselesi bundan sonra dokunanları yakacak ve yaptıklarına pişman edecektir. Ülkemizin, İslam dünyasının ve dünyanın, insanlığını yitirmemiş her ferdini Kudüs ortak paydasında buluşmaya davet ediyoruz. Kudüs işgalcilerin ve emperyalistlerin değil, bizimdir” şeklinde konuştu.

DİN-BİR-DER: KUDÜS’Ü KORUMAK FARZDIR

Din Görevliler Birliği Derneğini Genel Başkanı Muhittin Yıldırım: “Müslümanların ilk kıblesinin bulunduğu Kudüs Şehri; Süleyman (a.s)’dan Davut ve İsa (a.s)’lardan bu yana bir İslam şehridir. Osmanlılar Küdüs’ü Şerifi Din Hürriyeti Bakımından Adaletle 400 yıl idare ederek herkesin hakkını korumuştur. Tapusu Türkiye’de olan bu İslam şehrinin korunması ve kurtarılması her Müslümanın üzerine farzdır.

 

Yeni Akit Gazetesi

Haber Tarihi: 08 Aralık 2017 Cuma 09:24

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    21 Kasım 2018