Osmanlı düşmanı Sözcü'nün tarih cehaleti!

Çanakkale’nin AK Partili Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu'nun Çanakkale Deniz Savaşı'nın yıldönümü olan 18 Mart için 2. Abdülhamid'li afiş hazırlatması 'Osmanlı düşmanı' Sözcü'yü rahatsız etti. Bunun yanında söz konusu gazete Osmanlı ile itilaf devletleri arasında gerçekleşen Çanakkale Savaşı'nın anmasında bir Osmanlı padişahının görselinin kullanılmasını sorgulayarak büyük bir skandala imza attı.

21 Mart 2017 Salı 10:04
Osmanlı düşmanı Sözcü'nün tarih cehaleti!

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu imzasıyla hazırlanan afişte, "Aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, bugün 140 yıllık hayali gerçekleştiren kahraman ecdadımızın torunlarına şükranlarımızı sunuyoruz" ifadeleri kamuoyunda büyük destek gördü. 

CUMHURİYETTEN ÖNCESİNİ BİLMEYEN SÖZCÜ'NÜN TARİH CEHALETİ

Söz konusu afişte yer alan 2. Abdülhamid görselini bir türlü hazmedemeyen Osmanlı düşmanı Sözcü gazetesi adeta çılgına döndü. Bunun yanında söz konusu gazete Osmanlı ile itilaf devletleri arasında gerçekleşen Çanakkale Savaşı'nın anmasında bir Osmanlı padişahının görselinin kullanılmasını sorgulayarak büyük bir skandala imza attı.

2. ABDÜLHAMİD'İN HAYALİ GERÇEK OLUYOR

Konuyla ilgili açıklama yapan Kuzu ise şu sözlerle cevap verdi:

"Vurgulamak istediğimiz 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferimizin yıldönümünde temeli atılacak olan Çanakkale Boğaz Köprümüzün 140 yıl önce Sultan 2. Abdülhamid zamanında projelendirildiği ve bu 140 yıllık hayalin günümüzde Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın girişimleriyle hayata geçiriliyor olmasıdır."

Haber Tarihi: 21 Mart 2017 Salı 10:04

YORUM YAZ

 • RosaRosa1 yıl önce
  Peki 18 Mart kutlaması ile Çanakkale köprüsünün alakası nedir? Başka bir afişde değerlendirilemez miydi?
 • MünirMünir1 yıl önce
  Yalanın sözcüsü
 • MaliMali1 yıl önce
  SİZİN HER HALTA BİR KILIF UYDURMADA ÜSTÜNÜZE YOKTUR.KAFANIZIN ARKASINDAKİ KARANLIĞI BİR TÜRLÜ AÇIKLAYAMIYORSUNUZ..!!PEKİ O ZAFERİN MİMARI ATATÜRK NİYE YOK.?? O KÖPRÜNÜN ÖNÜNÜ AÇAN..KÖPRÜ YAPILMASINA VESİLE OLAN ATATÜRK DEĞİL Mİ???DEDİMYA KILIFTA BUNLAR BİR NUMARA..!
 • emin abdulhamidemin abdulhamid1 yıl önce
  M.Kemal'in fotoğrafını da eklemişler. Sanki çanakkale'yi o kurtardı. Zaten o fotoğrafa ve diğer Çanakkale'deki fotolarına bakarsanız tümü poz verilerek bilinçli çekilmiş, savaş ve cephe ile ilgisi olmayan fotolar. Sol göğsünde madalyon, eller arkada.. diğer fotolarda bir elinde cigara veya merasim kıyafetiyle at üstünde. Üzerinde ne toz var ne harpten eser. Çanakkale savaşı esnasında yabancı uyruklu kadınlara, mesela Madam Corinne'ye yazdığı ve cennet ve şehitlikle alay ettiği mektupları kemalist sözcüye göndermek lazım, okusunlar da gözleri yaşarsın. O mektupları Erdal İnönü bile yayınladı.
 • JurnalJurnal1 yıl önce
  SÖZCÜ VARKEN: SÖZE NE HACET..YAŞLI,DİNAZOR ,HAİNLER GAZETESİ...HAYATINDA HİÇ DOĞRU SÖYLEMEYEN...NECATİ DOĞRU' ODA SÖZCÜDE YAZIYOR..
 • yurttaşyurttaş1 yıl önce
  çok güzel ... siz çok eğitimlisiniz ! yazdığınız haberlerin hepsi gerçek, hiç yalan yok! TÜRK milletini birleştiren ve kucaklayan haberler yapmaya devam. aynen böyle , tebrikler y.akit.
 • isuzgenisuzgen1 yıl önce
  sözcü gazetemi tuvalet kağıdı o
 • AbdülhamidAbdülhamid1 yıl önce
  Çanakkale abdülhamit ne alaka arkadas kendini gülderen bu afisi astiranlar..
 • 15 TEMMUZVE241ŞEHİDİMİZİUNUTMADIK!...15 TEMMUZVE241ŞEHİDİMİZİUNUTMADIK!...1 yıl önce
  EVET !... SÖZCÜVE EKİBİ SAHİ!..KİMİN SÖZCÜSÜ....MİLLETE HİÇ GÜVEN VERMIYOR.REFERANDUM MADDELERINI OKUMAYAN ADAM BİR PARTININ GN.BŞK. OLABİLİR Mİ !...EVET! "ZALIMLER İĆIN YASASIN CEHENNEM !..TURKIYE'DE KRİPTOLARIN TAKTİKSEL VE FİNANSAL "AĞIR TAŞ'I " için The END !...101 Senedir Dalalet ne nifak vadilerinde yuvarlanan ( Alem-i İslâmda ve Àlem-i İnsaniyette fitne örgütlerinin PLANLAYICISI ve FİNANSAL destekçisi ) "TAŞ" dün Cehenneme düştü.İnşaallahPensilvanyada ki O " TAŞ" da bir anönceyanına gider.
 • MusaMusa1 yıl önce
  Türkçeyi katletmeye devambari .... kelimeler kullanmayín
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018