Osmanlı düşmanı Sözcü'nün tarih cehaleti!

Çanakkale’nin AK Partili Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu'nun Çanakkale Deniz Savaşı'nın yıldönümü olan 18 Mart için 2. Abdülhamid'li afiş hazırlatması 'Osmanlı düşmanı' Sözcü'yü rahatsız etti. Bunun yanında söz konusu gazete Osmanlı ile itilaf devletleri arasında gerçekleşen Çanakkale Savaşı'nın anmasında bir Osmanlı padişahının görselinin kullanılmasını sorgulayarak büyük bir skandala imza attı.

21 Mart 2017 Salı 10:04
Osmanlı düşmanı Sözcü'nün tarih cehaleti!

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu imzasıyla hazırlanan afişte, "Aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, bugün 140 yıllık hayali gerçekleştiren kahraman ecdadımızın torunlarına şükranlarımızı sunuyoruz" ifadeleri kamuoyunda büyük destek gördü. 

CUMHURİYETTEN ÖNCESİNİ BİLMEYEN SÖZCÜ'NÜN TARİH CEHALETİ

Söz konusu afişte yer alan 2. Abdülhamid görselini bir türlü hazmedemeyen Osmanlı düşmanı Sözcü gazetesi adeta çılgına döndü. Bunun yanında söz konusu gazete Osmanlı ile itilaf devletleri arasında gerçekleşen Çanakkale Savaşı'nın anmasında bir Osmanlı padişahının görselinin kullanılmasını sorgulayarak büyük bir skandala imza attı.

2. ABDÜLHAMİD'İN HAYALİ GERÇEK OLUYOR

Konuyla ilgili açıklama yapan Kuzu ise şu sözlerle cevap verdi:

"Vurgulamak istediğimiz 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferimizin yıldönümünde temeli atılacak olan Çanakkale Boğaz Köprümüzün 140 yıl önce Sultan 2. Abdülhamid zamanında projelendirildiği ve bu 140 yıllık hayalin günümüzde Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın girişimleriyle hayata geçiriliyor olmasıdır."

Haber Tarihi: 21 Mart 2017 Salı 10:04

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü