Orman ve Su işleri Bakanı Eroğlu'ndan Antalya'ya büyük müjde!

Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, Antalya turizm gelirini arttırmak için muhteşem bir plan hazırladıklarını belirterek, “Antalya’nın turizm gelirini 4 katına çıkaracak bir proje peşindeyiz. Tabiat turizmi için master plan hazırlandı, muhteşem bir plan hazırladık” dedi.

06 Mart 2017 Pazartesi 08:40
Orman ve Su işleri Bakanı Eroğlu'ndan Antalya'ya büyük müjde!

Devlet Su İşleri (DSİ) Tesisleri Toplu Temel Atma Merasimi ile Orman Köylülerine Kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi Sertifikaları Dağıtımı merasimi için Gazipaşa ilçesinin ardından Antalya'ya gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Antalya Valiliğini ziyaret etti.

Burada Vali Münir Karaloğlu ile bir araya gelen Bakan Eroğlu, ziyarete eşlik eden Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel'in talebini 2 dakikada gerçekleştirdi.

Eroğlu, geçtiğimiz aylarda Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan ve Antalyalıların ayağını yerden kesen teleferik sisteminin çıkış noktası Tünektepe'ye yapılacak yeni proje için Türeli'nin devir talebini 2 dakikada kabul ederek protokolünü imzaladı.

Durum karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Başkan Türel ise, "Biz bu izni arz ederken 5 dakika geçti, bakanımız 2 dakikada devrini verdi" dedi.

Bakan Eroğlu da, "O eski Türkiye'de öyleydi. 3 senede çözülürdü, 2 dakikada çözdük" diye karşılık verdi.

'ANTALYA'NIN TURİZM GELİRİNİ 4 KATINA ÇIKARACAĞIZ'

Antalya'nın turizmi için devasa bir projelerin olduğunu kaydeden Bakan Eroğlu, "Antalya dünyanın en muhteşem yeri, cennetten bir parça. Bu yüzden Tabiat turizmi, doğa turizmi canlandıralım, zengin turist buraya çekelim dedik. Bunun için tabiat turizmi master planı hazırladık. Eylem planı da, uygulama da hazır. Muhteşem bir plan hazırladık, Büyükşehir Belediyemiz, Valilik, özel sektör hep birlikte el ele vererek Antalya'nın turizm gelirini 4 kat artıracak bir projenin peşindeyiz" diye konuştu.

Bakan Eroğlu'na Tünektepe için yapılacak projenin video slaytını izleten Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise yapacakları projenin çok itibarlı bir proje olduğunu belirterek, "3 Akdeniz fokunun arasında bir tane devasa turuncu küre yer alacak. Şehir terasları yer alacak ve tamamen halka hizmet verecek. Gecesi ise Antalya'ya ayrı bir görsellik getirecek" dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Eroğlu, DSİ Tesisleri Toplu Temel Atma merasimi ile orman köylülerine kullandırılan gelir getirici tür ve orköy kredi sertifikaları dağıtımı merasimi için Dokuma Parkı'na hareket etti. Kaynak: İHA

Haber Tarihi: 06 Mart 2017 Pazartesi 08:40

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü