THY-TR Çıkışlı % 10 İndirim

Onikişubat Belediyesi'nden 12 bin kırtasiye ve okul çantası yardımı

Onikişubat Belediyesi’nin eğitim ve öğretime desteği sürüyor.

14 Kasım 2017 Salı 14:55
Onikişubat Belediyesi'nden 12 bin kırtasiye ve okul çantası yardımı

Fark oluşturan projeler ortaya koyan Onikişubat Belediyesi, sosyal sorumluluk projeleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda ilkokula yeni başlayan birinci sınıf öğrencilerine, kırtasiye ve okul çantası hediye ediyor.

  Onikişubat Belediyesi, çocukların ihtiyaçlarını karşılayıp, ailelerin bir nebze olsun yükünü hafifletebilmek için başlattığı “Kitaplar Devletten, Kırtasiye ve Çantalar Onikişubat Belediyemizden” projesiyle, okula uyum sürecinin ilk gününde çocukları yalnız bırakmıyor.

   Geleceğin teminatı çocuklar için her türlü desteği ve imkanı sunan Onikişubat Belediyesi,“Kitaplar Devletten, Kırtasiye ve Çantalar Onikişubat Belediyemizden” projesi kapsamında, Onikişubat genelinde bulunan 137 okulda 12 Bin kırtasiye ve okul çantası dağıtımına başladı.

  15 parçadan oluşan kırtasiye setinin içerisinde, öğrencilerin temel ihtiyaçları olan; kalemler, defterler, boya takımları, okul çantası, silgi, kalemtıraş, abaküs, cetvel, matara, beslenme çantası ve kalemlik bulunuyor. Ayrıca Kahramanmaraş yeşillensin, ağaçlansın, “kalemler çiçek açsın” diye, içerisinde tohum bulunan kalem kısalınca dikildiğinde çiçek veren, “yeşeren kalemleri” de öğrencilere hediye ediyor.

Haber Tarihi: 14 Kasım 2017 Salı 14:55

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    23 Ekim 2018