Olympiakos'un teknik direktör adayları arasında Hamza Hamzaoğlu da var

Yunan basını, Yunanistan Ligi'nde şampiyonluk mücadelesi veren Olympiakos için flaş bir iddiada bulundu. En son Bursaspor'u çalıştıran Hamzoğlu'nun Pire kulübün teknik direktör adaylarından bir tanesi olduğunu yazdı.

20 Mart 2017 Pazartesi 21:23
Olympiakos'un teknik direktör adayları arasında Hamza Hamzaoğlu da var

Ülkenin önde gelen gazetesi Gazzetta, Hamza Hamzaoğlu'nun sportif direktör Christian Karembeu'nun belirlediği bir kaç teknik direktör adayından bir tanesi olduğunu manşete taşıdı.

Yunan kulübünün yeni antrenörü için belirlediği kriterlerden bir tanesi genç olması ikinci ise kupa kazanmış bir teknik direktör olduğu dile getirildi. Galatasaray'da bir sezondan az bir süre içerisinde üç tane kupa kazanan 47 yaşında olan Hamzaoğlu, Olympiaskos'un kriterlerin uygun bir teknik direktör olarak ön plana çıktığı vurgulandı.

Kulübün Başkanı Marinakis, Ünal Aysal gibi Türkiye'de iyi ilişkileri olan referans aldığı öğrenildi. Yunan basınına açıklamada bulunan FİFA menajeri Marco Kırdemir, Olympiakos Sportif Direktör Carembeu ile Hamza Hamzaoğlu konusunu konuştuklarını ve görüşmelerin olumlu ilerlediğini söyledi.

Hamza Hamzaoğlu, Olimpiakos ile anlaşırsa tarihte ilk defa Türk teknik direktör Yunanistan'ın en üst liginde görev alacak.

Ajansspor

Haber Tarihi: 20 Mart 2017 Pazartesi 21:23

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü