Öldürülen teröristler bakın kim çıktı

Mardin'de 21 Eylül'de öldürülen 6 teröristten 2'sinin İçişleri Bakanlığı'nın aranan teröristler listesinde olduğu ortaya çıktı.

12 Ekim 2017 Perşembe 17:31
Öldürülen teröristler bakın kim çıktı

Mardin Kızıltepe'de 21 Eylül'de ilçe janfarma Komutanlığınca başlatılan operasyonda ölü olarak ele geçirilen 6 PKK'lı teröristin kimlik tespiti yapıldı. Öldürülen teröristlerden ikisinin İçişleri Bakanlığı'nın aranan teröristler listesinde mavi listede yer alan 'Ruber Qoser' kod adlı Ş.B., sözde Derik sorumlusu 'Viyan Derik' kod adlı H.B., sözde Viranşehir Sorumlusu oldukları tespit edildi.

Valilikten yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Etkisiz hale getirilen örgüt mensuplarının geçtiğimiz dönem içerisinde; Şanlıurfa ili Viranşehir Adliye Lojmanları'na yönelik bomba yüklü araç ile yapılan saldırı, Mazıdağı Hükümet Konağı'na yönelik yapılan silahlı saldırı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı'nın konvoyuna yönelik yapılan silahlı saldırı, Derik İlçe merkezinde meydana gelen hendek-barikat eylemleri, Derik-Üçyol ve Artuklu-Cevizlik Jandarma Karakol Komutanlıklarına yönelik bombalı araç ile yapılan saldırı ile Derik-Viranşehir ilçeleri bölgesinde İpekyolu üzerinde meydana gelen mayın-el yapımı patlayıcı olaylarında 19 güvenlik görevlisi ile 4 vatandaşın şehit edildiği, 52 güvenlik görevlisi ile 26 vatandaşın yaralandığı terör olaylarını planlayan, talimatını veren ve katılan örgüt mensupları oldukları tespit edilmiştir. Ayrıca aynı bölgede devam eden arazi atama tarama çalışmaları sonucunda; 1 adet anti-tank güdümlü füze, 1 adet M-16, 5 adet kaleşnikof, 2 adet tabanca, 13 adet şarjör, 216 adet fişek, 1 adet büyük telsiz, 1 adet mayın/el yapımı patlayıcı düzeneği, çok sayıda örgütsel doküman ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Bölge halkımızın desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla ilimiz genelinde terörle mücadele kapsamında düzenlenen operasyonlarımız kararlılıkla devam edecektir."

Haber Tarihi: 12 Ekim 2017 Perşembe 17:31

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    23 Eylül 2018