THY- Euroleague

Öğrenciler kendi bahçesini yaptı

Çankırı TOBB Fen Lisesi, “Kendi Bahçeni Kendin Yap” projesi kapsamında 70 faklı bitkiyi okul bahçesinde bir araya getirdi.

05 Mayıs 2017 Cuma 11:32
Öğrenciler kendi bahçesini yaptı

Baharın gelişiyle birlikte “Kendi Projeni Kendin Yap” adlı bir proje başlatan Çankırı TOBB Fen Lisesi okul bahçesini çeşitli meyve türleri, gül, akasya ve çam gibi 70 farklı bitki fidanıyla bezedi. Proje kapsamında okul aile birliği ve Çankırı’daki bazı sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle temin edilen 700 civarındaki fidan okul bahçesine yerleştirildikten sonra, öğrenciler 28 bin m2’lik bir alanda bunların dikimine başladı.

Yapılan çalışmayla ilgili düşüncelerini dile getiren TOBB Fen Lisesi öğrencisi Engincan Köse, amaçlarının daha yaşanılabilir bir dünya oluşturmak olduğunu belirtti.

Projeyle ilgili konuşan okul müdürü Nazır Şahin, okullarını yaşanılabilir bir ortama dönüştürmek istediklerine değindi. Şahin, “Çankırı TOBB Fen Lisesi, 2016-2017 eğitim-öğretim yılında yeni okuluna taşındı. 28 bin m2’lik bir alanımız var. Şu anda okul bahçesinde yaklaşık olarak 70 civarında farklı bitki türünün olduğu zengin bir flora yapmaya çalıştırıyoruz. Biz bunu bir projeye dönüştürdük, ‘Kendi Bahçeni Kendi Yap’ adlı bir projemiz var. Bununla ilgili öğrencilerimiz, velilerimiz ve Çankırı’daki bazı sivil toplum kuruluşlarından destek alabiliyoruz. İnşallah Eylül’e kadar yaşanabilir bir okul ortamı ve Fen Lisesini tam bir kampüs alanına dönüştürmek istiyoruz. Şimdiye kadar destek olanlara teşekkür ediyorum. Destek olacaklara da adresimiz belli. Çankırı TOBB Fen Lisesine bir çay bir kahve içmeye bekleriz” dedi.

Haber Tarihi: 05 Mayıs 2017 Cuma 11:32

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    15 Aralık 2018