Öğrenci şiddeti tırmanıyor

Geçtiğimiz günlerde Çorlu’da Ahievran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bir öğrencinin, öğretmeni kucağına alarak fırlatması, öğretmenlerin maruz kaldığı öğrenci şiddetini tekrar gündeme getirdi.

15 Şubat 2018 Perşembe 09:04
Öğrenci şiddeti tırmanıyor

Hemen her gün öğrencileri tarafından şiddete uğrayan öğretmen vakalarının artmaya başlaması Türk Eğitim Sen’in hazırladığı rapora da yansıdı. 2016 yılında yüzde 41.4 olan öğretmene şiddet vakaları, geçtiğimiz sene yüzde 5’e yakın artarak yüzde 45.4’e yükseldi. Öğretmenlerin yüzde 67.4’ü sözlü şiddete, yüzde 19.6’sı fiziksel şiddete, yüzde 12.9’u psikolojik şiddete maruz kaldı. Mesleğini kaybetme korkusu ya da öğrenci tarafından saldırıya uğrama endişesiyle öğretmenlerin yüzde 87’si ise şikayetçi olmadı.


Yeni Akit Gazetesi

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Şubat 2018 Perşembe 09:04

YORUM YAZ

 • halilhalil1 yıl önce
  Eh! Beslediğin, büyüttüğün, her zahmeti çekerek okuttuğun çocuğun yanlışında azarlama hakkın olmazsa,ceza hakkın olmazsa olacağı budur. İyi günlerdeyiz. Kanunlar, tv ler aile düşmanlığı yaptıkça, çocuklar bakıcıda büyüdükçe bu daha ilk işaretleri. Bekleyin! azabın büyüğü ileride.
 • Durmuş DurakDurmuş Durak1 yıl önce
  Nasıl bi zihniyet bu yani öğretmeni kucağına almak terbiyesizlik yapmak nasıl oluyorda işi öğrenmek olan bu çocuklar bu kadar arsızlaşıyor yani okul idaresi neden cep telefonunu okul getirmesine müsade ediyorlar tekrar gözden geçirilmesi lazım yoksa gidişat iyi değil
 • Şahin Şahin 1 yıl önce
  Yazıklar olsun bu ülkenin soyloglarina pedegoglarina bilim adamlarınasiyasetçilerine ..
 • AdemAdem1 yıl önce
  her konuda öğrenciyi haklı görürsen, öğretmeni şikayet hattı açarsan, öğretmeni küçücük bir olay için tv de tekrar tekrar linç ettirirsen, disiplin cezasını zorlaştırırsan,

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Şubat 2019