THY - Ramazan

O ülkeden Türk iş adamlarına çağrı!

Ruanda Ticaret ve Sanayi Bakanı François Kanimba, Türkiyeli iş adamlarını ülkesinde yatırım yapmaya davet etti.

20 Mayıs 2017 Cumartesi 21:51
O ülkeden Türk iş adamlarına çağrı!

Bakan Kanimba, Türkiyeli iş adamlarına; tarım, imalat sanayi, enerji, altyapı ve turizm sektörleri için yatırımçağrısı yaptı. Kanimba, Ruanda'nın güvenlik ve istikrarı yanında kaliteli yönetimiyle Türk yatırımcıların aradığı şartları karşılayan bir ülke olduğunu belirtti.

Kanimba, Türkiye ile ticaret hacminin henüz istenilen seviyeye ulaşmadığını dile getirerek, özellikle tekstil ve imalat sanayinde yatırıma ihtiyaç duyduklarını bildirdi.

'ANLAŞMA DÖNÜM NOKTASI OLDU'

Bakan Kanimba, iki ülkenin karşılıklı büyükelçilik açtığını ve diplomatik ilişkilerin hızla geliştiğini anlatarak, geçen kasım ayında Türkiye Afrika İş ve Ekonomi Forumu'na katılmak üzere Türkiye'yi ziyaret ettiğini hatırlattı.

Burada Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile Ticaret ve Ekonomik İş Birliği Anlaşması imzaladıklarını belirten Kanimba, "Bu her iki ülkedeki iş adamlarını karşılıklı yatırım yapmaya teşvik etmek için dönüm noktası olan çok önemli bir anlaşmaydı. Dolayısıyla iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkiler sağlıklı ve geleceği parlak." dedi.dı.

Haber Tarihi: 20 Mayıs 2017 Cumartesi 21:51

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü