O manyak, Erdoğan'a da hakaret etmiş!

Başörtülü genç kıza saldırdığı gerekçesiyle 7 yıl 10 aya kadar hapis istemiyle yargılanan Almila A.K. hakkında, cumhurbaşkanına hakaretten iddianame hazırlandı.

11 Kasım 2017 Cumartesi 15:40
O manyak, Erdoğan'a da hakaret etmiş!

Maltepe'de bir minibüste başörtülü lise öğrencisinin başörtüsünü çekerek tekme attığı iddiasıyla Almila A.K.'nin "halkı kin ve düşmanlığa tahrik", "halkın dini değerlerini aşağılama ve inanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme" ve "hakaret" suçlarından 2 yıl 4 aydan 7 yıl 10 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlanmıştı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından, Almila A.K. hakkında sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında hakaret içerikli paylaşımlarda bulunduğu gerekçesiyle başlatılan soruşturma tamamlanarak iddianame hazırlandı.

Soruşturma kapsamında alınan adli tıp raporuna göre şüpheli Almila A.K.'nın psikolojik rahatsızlığı sebebiyle kısmi cezai ehliyeti bulunduğu belirtilen iddianamede, şüphelinin "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan 1 yıldan 4 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Şüpheliye verilecek hapis cezasının akıl sağlığı nedeniyle, akıl hastalarına özgü güvenlik tedbiri olarak da çevrilebileceği öngörüldü.

İddianame gönderildiği mahkemece kabul edilirse şüphelinin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Star

Haber Tarihi: 11 Kasım 2017 Cumartesi 15:40

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    18 Ekim 2018