O işin altından da FETÖ çıktı

FETÖ zanlısının el konulan bilgisayarından, binlerce vatandaşa ait kopyalanmış kredi kartı bilgileri çıktı.

06 Kasım 2017 Pazartesi 11:17
O işin altından da FETÖ çıktı

FETÖ zanlısının el konulan bilgisayarından, binlerce vatandaşa ait kopyalanmış kredi kartı bilgileri çıktı. Adli merciler, örgütün ne kadar dolandırıcılık yaptığını ve bu işteki bağlantılarını belirlemeye çalışıyor.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü bir soruşturma kapsamında gözaltına alınan FETÖ zanlısının el konulan bilgisayarında yapılan incelemede, binlerce vatandaşa ait kopyalanmış kredi kartı bilgileri bulundu. FETÖ soruşturması, bu gelişmenin ardından ‘terör örgütünün finansmanı için dijital dolandırıcılık’ boyutu da kazanırken, öncelikli olarak kredi kartı bilgileri kopyalanan vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için gerekli tedbirler alındı.

İlgili birimlerle irtibata geçen adli merciler, FETÖ bilgisayarlarında kopyaları bulunan kartların kullanıma kapatılmasını sağladı. Ülke genelinde birçok vatandaşın kredi kartlarını ‘tanımlayamadıkları’ şekilde kullanamamalarının ve bankaların bilgi vermemesinin sebebinin de bu soruşturma olabileceği bildirildi.

SORUŞTURMA ANKARA’YA UZANABİLİR

Soruşturmanın gizliliği sebebiyle FETÖ zanlısının ismi açıklanmazken, örgütün bu bilgilere hangi zaman aralığında, hangi yöntemlerle ve hangi noktalar üzerinden ulaştığının ve kopya kartlarla nerelerde ne kadar para çekildiğinin belirlenmeye çalışıldığı öğrenildi. Soruşturma kapsamında FETÖ’nün, bu işi yaptığı bilinen Avrupa uyruklu çetelere bilgi satıp satmadığı üzerinde de durulurken, soruşturmanın Ankara’daki ‘resmi görevli’ kılıflı kimi kriptolara uzanabileceği de belirtildi.

Haber Tarihi: 06 Kasım 2017 Pazartesi 11:17

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    26 Eylül 2018