O hakimin gönül verdiğieylemden DHKP-C çıktı

Görevi, devlete ve millete zarar verenler hakkında hukuki işlem yapmak olan Hakim Keskin Karakurt’un cübbesiyle aralarına karışmak istediği eylemciler DHKP-C’li çıktı.

27 Temmuz 2013 Cumartesi 22:27
O hakimin gönül verdiğieylemden DHKP-C çıktı

Gezi Parkı eylemlerini bahane edip Çağlayan Adliyesi’ni basanlararasında, DHKP-C davasında “örgüt üyesi olmak” suçlamasıyla hakkında 15yıl hapis cezası istenen Efkan Bolaç’ın da olduğu, eylemin DHKP-C’ninavukat yapılanması tarafından organize edildiği ortaya çıktı. “KahrolsunTayyip” sloganı atan grubun içerisinde olduğu belirlenen Bolaç’ın,DHKP-C’nin gençlik yapılanmasında yetiştiği, terör örgütünün cezaevindebulunan örgüt yöneticileri ve üyeleri arasındaki para ve bilgiirtibatını sağladığı belirtildi.
MURAT ALAN / İSTANBUL
Görevi,devlete ve millete zarar verenler hakkında hukuki işlem yapmak olanHakim Keskin Karakurt’un cübbesiyle aralarına karışmak istediğieylemciler DHKP-C’li çıktı. Gezi Parkı eylemlerini bahane edip ÇağlayanAdliyesi’ni basanlar arasında, DHKP-C davasında “örgüt üyesi olmak”suçlamasıyla hakkında 15 yıl hapis cezası istenen Efkan Bolaç’ın daolduğu, eylemin DHKP-C’nin avukat yapılanması tarafından organizeedildiği ortaya çıktı. “Kahrolsun Tayyip” sloganı atan grubun içerisindeolduğu belirlenen Bolaç’ın, DHKP-C’nin gençlik yapılanmasındayetiştiği, terör örgütünün cezaevinde bulunan örgüt yöneticileri veüyeleri arasındaki para ve bilgi irtibatını sağladığı belirtildi.İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede,DHKP-C’nin Bolaç’tan bahsettiği raporlara da yer verildi. Buna göreörgüt Bolaç’ı “korkak”, “beceriksiz”, “para düşkünü” şeklindenitelendiriyor. İstanbul 21. Ağır Ceza Mahkemesi Hakimi KeskinKarakurt’un, ‘adalet.org’ adlı internet sitesinde, çapulcu avukatlarınÇağlayan Adliyesi’ne yönelik baskınını “Ben de protestocuları alkışlarladestekledim. Yargının olmazsa olmaz parçası olan avukatlara yapılan buhaksız muameleler kabul edilemez. Duruşmadan daha erken çıkmış olsaydım,cübbemle aralarına karışıp desteğimi göstermek isterdim” sözleriyleövdüğü ortaya çıkmıştı.
“Bu nasıl yargı mensubu” dedirten hakimindestek verdiği çapulcular arasında DHKP-C silahlı terör örgütüneüyelikten yargılanan sanıkların olduğu belirlendi. İşgal eylemi sonrasıaçılan soruşturma kapsamında görüntü kayıtlarını inceleyen İstanbulCumhuriyet Başsavcılığı, terör örgütü davasında yargılanan EfkanBolaç’ın eylemciler arasında slogan attığını belirledi. Yapılanaraştırmada Gezi Parkı bahanesiyle yapılan eylemin DHKP-C’nin avukatyapılanması tarafından organize edildiği ifade edildi.

BOLAÇ, DHKP-C’NİN GENÇLİK
YAPILANMASINDA YETİŞMİŞ
İstanbul23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede EfkanBolaç’ın DHKP-C’nin gençlik yapılanmasından geldiği, terör örgütününcezaevinde bulunan yöneticileri ve üyeleri arasındaki para ve bilgiirtibatını sağladığı iddia edildi. İddianamenin sonuç bölümünde “ŞüpheliEfkan Bolaç’ın, yöneticisini DHKP/C’nin atadığı Halkın Hukuk Bürosu’ndabir dönem avukat olarak görev yaptığı, örgüt arşivinde bulunanbelgelere göre bir dönem DHKP-C terör örgütünün gençlik yapılanmasındagörev aldığı, DHKP/C terör örgütünün cezaevinde bulunan örgütyöneticileri ve üyeleri arasındaki para ve bilgi irtibatını sağladığı,gelir gider hesaplarını örgüt yönetimine ilettiği, cezaevinde bulunanörgüt mensuplarının cezaevinden firar etmeleri için çalışmalar yürüttüğüanlaşılmıştır” şeklinde ifadelere yer verildi.
“ÇAPULCU” HAKİM
KARAKURT, “CÜBBEMLE DESTEK VERMEK
İSTERDİM” DEMİŞTİ
İstanbul21. Ağır Ceza Mahkemesi Hakimi Keskin Karakurt’un, ‘adalet.org’ adlıinternet sitesinde, çapulcu avukatların Çağlayan Adliyesi’ne yönelikbaskınını “Ben de protestocuları alkışlarla destekledim. Yargınınolmazsa olmaz parçası olan avukatlara yapılan bu haksız muameleler kabuledilemez. Duruşmadan daha erken çıkmış olsaydım, cübbemle aralarınakarışıp desteğimi göstermek isterdim” sözleriyle övdüğü ortaya çıkmıştı.

Haber Tarihi: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 22:27

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü