O eleştirilere sert çıktı.. Ecdadını oku be adam!

Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, "Bazıları bizim karşımıza gelip 'Suriyeliye neden veriyorsun, bana ver' diyor. Ecdadını oku be adam. Senin ecdadın hayvanın bile açının, garibinin yanında olmuş." dedi.

13 Ocak 2018 Cumartesi 19:25
O eleştirilere sert çıktı.. Ecdadını oku be adam!

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, merkez Nilüfer ilçesinde, Bursa Karadenizliler Platformunca düzenlenen "3'üncü Bursa Karadeniz Günleri"nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, vakıf kültürünün önemine değindi.

Osmanlı'nın birçok alanda vakıf kurduğunu belirten Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, "Binek Taşı Vakfı kurmuş ecdadımız. Eskiden hayvanlarına daha rahat binsin diye belli köşelere o taşları yontarak yerleştirmek üzere vakıf kurmuş." diye konuştu.

Hamalların uzun mesafelerde dinlenmeleri için Mola Taşı Vakfının kurulduğunu dile getiren Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Bugün hayvan hakları derneği savunucuları çıkarak, hatta bizim de değerlerimizi istismar ederek, küçümseyerek, birtakım eylemler, platformlar yapıyorlar ya yaptıkları da önemli, onu da değersiz kılmak istemiyorum. Bunu yaparken, samimi olarak yapmak gerekiyor. Sanki bizim hasletlerimiz, bu milletin özünde, hayvanlara karşı kayıtsızlık varmış gibi bir görüntü oluşturulmasına karşıyız biz."

"Tarihimizi bilmek zorundayız"

Hakan Çavuşoğlu, ecdadın birçok hayvan için vakıf kurduğuna vurgu yaparak, şöyle devam etti:

"Bazıları bizim karşımıza gelip 'Suriyeliye neden veriyorsun, bana ver' diyor. Ecdadını oku be adam. Senin ecdadın hayvanın bile açının, garibinin yanında olmuş. Sen nasıl bir insanla ilgili böyle konuşabilirsin? Kendi özümüze dönmek, tarihimizi bilmek zorundayız. Özümüzü bilmezsek dümeni kırılmış bir gemi gibi okyanusun ortasında oradan oraya savrulur, istikametimizi kaybederiz."

Daha sonra beraberindekilerle organizasyonun açılış kurdelesini kesen Çavuşoğlu, stantları gezerek, ürünlerin tadına baktı ve vatandaşlara hamsi dağıttı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Ocak 2018 Cumartesi 19:25

YORUM YAZ

 • MisafirMisafir1 yıl önce
  Milletvekilleri, Suriyelilere ceplerinden ne kadar veriyorlar acaba ? Biz burada her gün bunlarla içiçeyiz. Milletvekili maaşı kadar işçine emekline veriyor musun. her şeyin beleş.Suriyelinin 3 karısı 11 çocuğu, bedavakalacak yer iş aşi istediği üniversitede istediği bölüm. vatandaş sınava. oh.. O zaman doğu türkistanlının ne suçu var. Onları da alacak mısın. Ordan sallayıp duruyorsun Biz de yedik
 • Osmanlı kadını Osmanlı kadını 1 yıl önce
  Çok güzel demişsiniz de;üstlerine alınmıyorlar ki, zira onların ecdadı değil ki!
 • haydarhaydar1 yıl önce
  Ne ecdadmış arkadaş reddi miras olayı burda da yokmu, ecdad herşeyi doğru yapsaydı şimdi dünyanın lideri olunurdu, ecdadın yanlışlarının bedelini çekiyor şimdi..
 • HasanHasan1 yıl önce
  ne bicim bir uslup bu ecdadın zengin fakir arasında bu kadar fark olur muydu
 • necipnecip1 yıl önce
  ne çirkin bir ifade ! çavuşoğlu babasının malını dağıtığını zannediyor ..sen burdaki ihtiyaç sahibini görmezden gelir ve burdaki dururken dışardaki ihtiyaç sahibine verirsen.. cemmatin içi dururken dışı haramdır deriz..bizim paramızla bize tarih öğretme sayın bakan .. buradaki ihtiyaç sahiplerine öncelik verin ..Türkün müslümanı müslüman sayılmıyor mu ??
 • Sancar Sancar 1 yıl önce
  Benim ninemde annemde başörtülü diyenler gibi, ecdadım böyle deme, şimdi sen nasılsın. Dün adam kendini yaktı, para kasası atıldığında konuşup yazanlar görmemezlikten geliyor.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ocak 2019