THY - Kabin Kıyafetleri Lansman

Neden taşınıyoruz?

İnsanların büyük çoğunluğu taşınmanın sebebini "Yeni veya daha iyi bir ev" olarak belirtmektedirler. İkinci olarak iş ve ailevi sebepler gelmektedir.

10 Kasım 2017 Cuma 15:44
Neden taşınıyoruz?

Enakliyat 2012 yılının ocak ayında evden eve nakliyat sektöründe iddialı bir pazaryeri olma niyeti ile yayın hayatına başlamıştı. Aradan tam üç yıl geçti. Enakliyat ve Kurucu Ekibi sağlam badirelerden geçti. Buna rağmen Enakliyat sektördeki konumunu güçlendirerek yoluna devam ediyor.

Her ay yüzlerce müşteri Enakliyat üzerinden mevcut alternatiflerinden daha güvenli bir evden eve nakliyat gerçekleştiriyor. Müşterilerimizin büyük çoğunluğu İstanbul ve Ankara başta olmak üzere diğer 10 büyük şehirlerimizden hizmet almaktadırlar.  Müşterilerimiz taşınma tamamlandıktan sonra hizmet aldıkları firmalara bir reyting notu veriyor ve müşteri yorumu yazabiliyorlar.

Reyting için gelen müşterilere dört sorudan oluşan kısa anketimizi doldurmalarını istedik. Bir kısım müşterimiz anketimize ilgi göstererek doldurdu. Sonuçlar bizim çok işimize yarayacak. Bunda şüphe yok. Belki bizden başka birileri de insanların evden eve nakliyat davranışları hakkında bilgi sahibi olmak isterler diye paylaşmaya karar verdik...

Enakliyat`ı Nereden Buldunuz?

Müşterilerimizin 77% si bizi internetten arama yaparak buluyor. 16% sı ise Enakliyat’tan daha önce hizmet almış müşterilerimizin tavsiyesi üzerine bizi buluyor.  Referans ile gelen müşterilerimizin ilerde artması en büyük dileğimiz. Daha önce bizimle iş yapmış olan müşteriler tekrar geliyor. Şimdilik işimizin sadece 5,5% i eski müşterilerimizden alabiliyoruz. Zaman içinde bu kanalla gelen müşterilerin de artmasını bekliyoruz. Sosyal medyadan gelen müşteri sayımız 1,5% alamamışız.

Neden Taşındınız?

Taşınan her müşterimize neden taşındığını sorduk işte aldığımız cevaplar.

Yeni ev aldım: 19,7%

Tayin: 19,3%

İş değişikliği: 14,2%

İşe yakın olmak: 12,9%

Ailevi nedenle: 10,5%

Daha iyi bir komşu: 3,5%,

Diğer: 17,3% 

Evden eve taşınma nedeni olarak öne çıkıyor. Yeni konut alımı ve işe yakın olmak bilinen en önemli taşınma sebepleri olarak dikkatimizi çekiyor.

En Son Ne Zaman Taşındınız?

Ankete katılan müşterilerimizin en son evden eve nakliyat tarihinin üzerinden bir yıldan az süre geçmiş olanların oranı 16,3%, bir yıl önce taşınanlar 16,4%, iki yıl önce 19,6%, üç yıl önce 13,9%, dört yıl önce 8,9%, 5 yıl önce 9,5% ve beş yıldan daha fazla 15,5% teşkil ediyor.

Kaçıncı Taşınmanız?

İlk defa taşınan müşterilerimiz 32,9%, ikinci defa 21,7%, üçüncü defa 16,8%, dördüncü defa 8,7%, beşinci defa 5% ve beş defadan daha fazla taşınanlar 14,5%

Bu verilerden yola çıkarak insanların çoğunun 2-3 defadan fazla taşınmadığını bir kısım insanların ise sık sık taşındığını ifade etmek mümkün gibi...

 

Haber Tarihi: 10 Kasım 2017 Cuma 15:44

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    25 Eylül 2018