Nazlı Ilıcak: Ben İran rejiminde yaşamayı kabul eder miyim!

FETÖ’nün medya ayağına yapılan operasyon kapsamında tutuklanan Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak ilk kez hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanık Ahmet Altan ise kendi isteğiyle yine duruşmaya katılmadı.

20 Haziran 2017 Salı 18:20
Nazlı Ilıcak: Ben İran rejiminde yaşamayı kabul eder miyim!

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında FETÖ’nün medya yapılanmasına yönelik yapılan operasyon kapsamında tutuklanan gazeteciler Nazlı Ilıcak ile Ahmet-Mehmet Altan kardeşlerin de arasında olduğu 17 sanığın yargılanmasına başladı. İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın dünkü duruşmasında ilk olarak Nazlı Ilıcak savunmasına başlamıştı. Ilıcak’ın savunmasını yarıda kesen mahkeme duruşmayı bugüne ertelemişti.

KAZANIMLARIMI LAİK CUMHURİYET’E BORÇLUYUM

Bugün yapılan duruşmada savunmasına devam eden Ilıcak, bütün kazanımlarını laik Cumhuriyet’e borçlu olduğunu söyleyerek, “Benim kimliği teokratik darbeye uyar mı? Neden Fetullah Gülen’in Türkiye Cumhuriyeti’nin başına geçmesini isteyeyim. Ben İran rejimindeki bir kadın gibi yaşamayı kabul eder miyim? Kainat imamı denen bir insanın peşine neden takılayım” dedi.

“HAKAN FİDAN İFADE VERMEYE GİTSEYDİ HÜKÜMET NASIL DÜŞECEKTİ?”

7 Şubat 2012 tarihinde MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın ifadeye çağırılmasına değinen Nazı Ilıcak, “Hakan Fidan ifade vermeye gittiği takdirde bir hükümet nasıl düşer? Ben bunu düşündüm” dedi. Sivilleşmeden yana olduğunu söyleyen Ilıcak, “Sivil bir kişinin MİT’in başında olmasını asker bir kişinin MİT’in başında olmasına tercih ederim” dedi.

Balyoz davası ile ilgili de konuşan Ilıcak, “Benim söylediğim cümleler plan seminerine ait. Plan semineri izinsiz yapıldı. Aytaç Yalman da bunu kitabında eleştirdi. Burada beni darbeden yargılıyorsunuz. Plan seminerinde söylenen sözlere bakın. Sonra her şey kumpastan ibaretmiş. Kumpas kuruldu o başka. Aralarında ciddi olmayan belgeler de vardı. Ama ciddi olan belgeler de vardı” dedi.

Haber Tarihi: 20 Haziran 2017 Salı 18:20
 • YalpalamalarYalpalamalar2 ay önce
  Gülen başarsaydı sizlere şu ankinden daha da gavur bir hayat yaşam fırsatı verecekti, bunu iyi biliyordunuz. (Gülen, kendisi müslüman mı ki İslam Devleti düzeni kursun; bunu da biliyordunuz!) Başaramayınca; "Ayy ben İran gibi bir ülkede yaşamak istermiyim amaaa!" demek, kötü bir akıbetten dolayı?
 • Hy-hyHy-hy2 ay önce
  Zamanında yediğin hurmalar,tırmalamaya başladı.Haramzadeler.......Oğlunu yanına almayı unutma.....
 • OğuzsoyluOğuzsoylu2 ay önce
  nazlı kainat imamı kimin eseri, seninde mensubu olduğun sabataycı Siyonistlerin, ikinizde aynı yerden yönetiliyorsunuz, takiyyeye gerekte lüzum de yok.
 • fatih fatih 2 ay önce
  Hanibirşarkıvarya ,KENDİM ETTİM KENDİM BULDUM ,GÜLGİBİ SARARIPSOLDUM , DiyeCUK diye oturmuş ...
 • FATİH CIHANGIRİSTANBULLUFATİH CIHANGIRİSTANBULLU2 ay önce
  Yalaka fetöuşagı14TEMMUZ GECESI MALUMFETÖ TV.LERINDE DARBE ÇIĞLIKLARI ATAN SIZ DEGILMISINIZ.SEFIL HAINLERNU MILKETSANA,ALTAN BIRADERLERENEDENGUVENSIN.TAKIYYECIVATAN HAINLERI SIZİ.FIRAR ETMEK ÜZERE IKEN ,YAKALANDIĞINIMILLET UNUTMADI.GAZETECIKILILLISEFIL FETÖ DARBECİLERI SIZIN ALLAH, CEZANIZI VERSİN.
 • AsenaAsena2 ay önce
  Yoksa seninde mi bir kasedin var?
 • AliAltunAliAltun2 ay önce
  millette nasıl silah sıkarsınız
 • Murat YılmazMurat Yılmaz2 ay önce
  KIVIRMA! FETO dini parsel parsel yapıp çoktan SATMIŞTI! O gelse senin cici laikliğin kalırdı zaten.Allaha karşı gelebilmeyi laik cümhüriyeteborçlusun, evet
 • Muhammed el kumpasMuhammed el kumpas2 ay önce
  Tefçi viskici seni. Mübarek gün yalan ha....
 • cccihadddcccihaddd2 ay önce
  Çevir kazı yanmasın ılıcak. Sen apaçık feto yu destekledimmi onların istediği gibi yaklaşımlarla ekmeklerine kaymak sürdün şimdide nasıl kiviririm ın derdindesin.
Daha fazla yorum göster (1/10)