NATO içten çökertir

Sözde müttefik olmamıza rağmen NATO, milletin seçtiği AK Parti’ye karşı bugüne kadar 4 kirli operasyon düzenledi.

20 Kasım 2017 Pazartesi 08:13
NATO içten çökertir

YENİ AKİT Türklerin Avrupa’ya girmesinden beri devam eden Haçlı düşmanlığı, günümüzde 68 yıllık geçmişi olan NATO vasıtasıyla yürütülüyor. Son saldırıları Akit’e değerlendiren uzmanlar, “NATO içeriden çökertir. Ülkemizin yaşadığı son olayları bu şekilde değerlendirmek gerekir” diyor.

Hıristiyan Batı dünyasının tarihsel düşmanı Hunlar’dan itibaren her zaman Türkler olmuştur. Hun Hakanı Attila, hem Doğu Roma’nın başkenti İstanbul’u, hem Batı Roma İmparatorluğu’nun başkenti Roma’yı ayrı ayrı çiğneyen, iki imparatorluğu aynı anda haraca bağlayan büyük bir Türk hakanı olarak Avrupa’nın hafızasında yer etmiştir. Hele Papa 3. Leon’un, Attila’nın ayaklarına kapanarak Roma’yı çiğnememesi için yalvarması, Avrupalıların zihninden hiçbir zaman çıkmamıştır.

BİR FATİH TİTRETEBİLDİ

İslam ile müşerref olan Türkler, bu kez İslam’ın kılıcı olarak Avrupa’yı titretmiş, Osmanlı Sultanı Fatih Sultan Mehmed Han, 1453’te İstanbul’u alarak Hıristiyanlığa büyük bir darbe indirmiştir. Bugün bile Avrupa’da anneler çocuklarını “Türkler geliyor” diye korkutmaktadır. Tarihin cilvesiyle Türkiye NATO’ya üye olmuştur ancak, amblemi bile haç olan NATO’nun gizli ajandasında Türkiye’ye ve İslam’a düşmanlık vardır. NATO’nun dört uçlu yıldız görünümlü haçı, Yeni Ahid’i yazan 4 Evangelisti ve Alşimist-Ökülist gelenekte yer alan 4 temel elementi simgelemektedir.

HER YERDE DÜŞMANLIK

Sözde müttefik olmamıza rağmen Türkiye husumetini Erdoğan’ı düşman hedefi haline getirerek açığa vuran NATO son 15 yılda ülkemiz aleyhine düzenlenen birçok kirli operasyona imza attı. 2007 yılında düzenlenen milli irade karşıtı Cumhuriyet mitingleri, 2008 yılında AK Parti’ye yönelik irtica suçlamasıyla açılan kapatma davası, başka yere dikilmek üzere sökülen üç ağacı bahane ederek 2013 yılında fitili ateşlenen Gezi parkı provokasyonu ve 15 Temmuz’da FETÖ’cü hainler tarafından gerçekleştirilen darbe teşebbüsü esnasında okunan bildiride “NATO’ya bağlıyız” ifadeleri sözde müttefikimizin ülkemiz aleyhindeki düşmanca faaliyetlerden bazıları.

İÇERİDEN ÇÖKERTİYOR

Konuyla ilgili gazetemize konuşan Dış İlişkiler Uzmanı ve Stratejist Abdullah Manaz, Türkiye’de son dönemde yaşadığımız olayların NATO’dan bağımsız değerlendirilmeyeceğini belirterek şunları söyledi: “NATO kısaca, Batı Emperyalizminin Doğu’yu işgal projesidir. Türkiye’de 1960 ihtilalinden başlayarak bütün askeri ihtilaller bu örgütün eseridir. PKK ve FETÖ örgütlerinin kurulması, Arap Baharı projelerinin başlatılması, bu projelerin Türkiye sınırlarında, yani Doğu kapısında kilitlenmesi üzerine 2000’ler sonrası yaşadığımız siyasal gelişmeler, 15 Temmuz ile son vuruşun yapılması kısaca sayılabilir. NATO İstihbaratı içeriden örgütlenir.”

HEDEF TÜRKİYE

Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Uzmanı Ersan Ergür ise, şunları ifade etti: “NATO’nun son tatbikatında Erdoğan’ı hedefe koyması asında yeşil kuşak coğrafyasını ele geçirmekte engel olarak gördüklerinin işaretidir. NATO bunu ilk defa yapıyor da değil. FETÖ’nün başarısız darbe girişiminden sonra NATO düşmanlığını aleni olarak ilan etmiştir. 1990’ların başına kadar Varşova Paktı üyelerini kendisine düşman beslemişti. Sovyet Rusya’nın dağılmasından sonra Amerika ve İngiltere’nin başını çektiği bir fikir akımı ile yeşil kuşağı düşman kabul etti. Bu noktadan sonra Erdoğan önderliğindeki Türkiye bölgede oyun kurmaya başladı. Bu durumda ülkemizi hedeflerine aldılar.”

Sözde müttefik olmamıza rağmen NATO, milletin seçtiği AK Parti’ye karşı bugüne kadar 4 kirli operasyon düzenledi. Ancak hiçbirinde de başarılı olamadı. Dış ilişkiler uzmanı Abdullah Manaz, “NATO ülkeleri içerden çökertmeye çalışır” dedi.

MİLLİ İRADE DÜŞMANI NATO

AK Parti iktidarına istediğini yaptıramayan NATO güçleri kirli operasyonlara başladı. 2007 yılında milli iradeye karşı cumhuriyet mitingleri düzenlendi, 2008 yılında AK Parti’ye kapatma davası açıldı… 2013 yılında üç ağaç bahane edilerek Gezi Parkı provokasyonu yapıldı ve 15 Temmuz 2016’da ise FETÖ’cü hainler darbe girişiminde bulundu. Son olarak da bir NATO tatbikatında Türkiye’nin ilk Cumhurbaşkanı ve son Cumhurbaşkanı hedefe kondu…

HER OLAYIN ALTINDA NATO VAR

Dış İlişkiler Uzmanı ve stratejist Abdullah Manaz, “NATO içeriden çökertir. Ülkemizin yaşadığı son olayları bu şekilde değerlendirmek gerekir. Çünkü Türkiye’de 1960 ihtilalinden başlayarak bütün askeri ihtilaller bu örgütün eseridir. Çünkü Türkiye’de 1960 ihtilalinden başlayarak bütün askeri ihtilaller bu örgütün eseridir” dedi.

ERDOĞAN’I ENGEL GÖRÜYORLAR

Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Uzmanı Ersan Ergür, “Kirli planlarını gerçekleştirmekte Erdoğan’ı engel gördükleri için hedef tahtasına koydular. Çünkü Erdoğan liderliğindeki Türkiye, onların kurdukları birtakım oyunlara müdahale etmeye başladı…” ifadelerini kullandı.

NATO, envanterinde bulunan Patriot’ları Türkiye’ye vermeyi hiçbir zaman kabul etmedi. Suriye’deki DEAŞ işgalleri devam ettiği sırada Türkiye, Suriye sınırına Patriot’ları getiren Almanya ve Hollanda, terör örgütünün Türkiye’ye saldırılarını artırdığı sırada haber bile vermeden füze bataryalarını söküp götürdüler. Türkiye kendisini korumak için Rusya’dan S-400’ler için anlaşma yapınca, NATO bu defa itiraz etmeye başladı. 15 Temmuz’da darbe girişimi sırasında ise NATO adeta sessiz kaldı. Darbeciler ise “NATO’nun yanındayız” açıklaması yaptı.

ÇINAR DEMİR-HARUN SEKMEN

Haber Tarihi: 20 Kasım 2017 Pazartesi 08:13

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    14 Aralık 2018