'Mustafa Kemal olmasaydı 5 vakit ezan okunmazdı'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Grup Toplantısı'nda gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

14 Kasım 2017 Salı 17:04
'Mustafa Kemal olmasaydı 5 vakit ezan okunmazdı'

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM’deki grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları eğer olmasaydı bizim minarelerimizde 5 vakit ezan okunur muydu?" diye sordu.

İşte Kılıçdaroğlu'nun o sözleri:

"...Bugünlerde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik bir sevgi olduğunu ve bunun kendilerini mutlu ettiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları bizim baş tacı ettiğimiz değerlerdir. Düşmanları bile Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e saygı gösterdiler. Çünkü o savaşı da kurallara uygun olarak yaptı. Bir başka ülkenin bayrağına basılmasına asla izin vermedi. O ülkenin insanlarının onurunu korudu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk sadece bizim ortak değerimiz değil, bizim dışımızda dünyanın da ortak değeridir. Dünyanın liderleri onun önünde hep saygıyla eğilmişlerdir. Zaman zaman eleştiriler yapılır o döneme yönelik olarak.

Camileri kapattılar, bir sürü laf. Bunlar kulaktan kulağa rivayetler, yok böyle bir şeyler. Kızgınlıklarını bu rivayetlerle götürmeye çalışıyorlar. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları eğer olmasaydı bizim minarelerimizde 5 vakit ezan okunur muydu?"

Haber Tarihi: 14 Kasım 2017 Salı 17:04
 • NurNur2 gün önce
  Allah hidayet ederse islamı yaşarsınbuna kimse engel olamaz ama sizde yaprak oynamadı niye acep ezanı duymuyormuchpliler bu ülke müslüman bir ülke atatürk yokkendevarkende ve öyle kalacak Allahın izniyleAtatürk le ilgisi yok
 • MilletMillet2 gün önce
  Gaziyi seviyoruz Allah rahmet eylesin . Ama şunu da sormadan geçemeyeceğiz Gaziden önce ezan okunmuyor muydu?
 • 2 gün önce
  .... reisimizin Atatürk'le ilgili övguden neden bahsetmiyorsunuz demiş ....
 • AbidinAbidin2 gün önce
  Ey chp karadenizde bir ilcede caminin bahcesine ataturk heykeli dikilmesine karsi cikan muftuyu ankaraya.getirtip.de 80 gun iskence yapmadinizmi
 • Bekir gökçeBekir gökçe2 gün önce
  Kılıçdaroğlu seninne işin var ezanla kuranla senin kim olduğunu bilmediğimizi mi sanıyorsunchp değilmi ezanları yasklayan ya bu kk varya fireni boşalmışkamyon gıbı enişaşağı paldır kuldur gıdıyo ................
 • SelimSelim3 gün önce
  Camileri kapatıp ahır yaptılar ama bunu Atatürk değil İnönünün CHP si yaptı. Ezanı Türkçe yaptı. Paralardan Atatürk resmi yerine kensi resmini koydu.
 • İsmet İsmet 3 gün önce
  Reisimizin Atatürk hakkında ki övgülerine neden yer vermiyorsunuz acaba
 • nazım aratnazım arat3 gün önce
  5 vakit namaz ile gandinin ne alakası var onu anlamadım. Namazdan, ezandan yana derdi olduğunu biliyoruz.Üstüne vazife olmayan işlere bakıyor.
 • Allah hakimdir....Allah hakimdir....3 gün önce
  Beş vakit Tanrı uludur , Tanrı uludur diyemi okutulurdu acaba,Müslümanlar haklarını Söke Söke alıyor hemşerim, Sünni İslâmî sulandıramadınız ve bitiremediniz ezanı muhammediyi okuyanları dövüp hapsetmedinizmi, Camileri depo ve ahıra çevirmedinizmi, ey Chp bu dini ne hale getirdiğinizi dünya alem biliyor, bu konuda başarılı olamadınız bu din sizden hesap soracak ,otur yerine Sıfır.
 • Sahin MustafaSahin Mustafa3 gün önce
  .... kemal.
Daha fazla yorum göster (1/10)

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.11.2017