''Müslümanlara meydan okunmuştur''

El Kaide'nin Yemen yapılanması yayınladığı bir yazılı mesajla Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına tepki gösterdi.

07 Aralık 2017 Perşembe 18:38
''Müslümanlara meydan okunmuştur''

Sosyal medya ağladı üzerinden bugün servis edilen mesajda, Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması "cüretkar bir adım" olarak nitelendiriliyor

"ABD'NİN UĞURSUZ BAŞKANI"

"ABD, uğursuz Başkanı Trump'ın eliyle Kudüs'ün Siyonist Yahudilerin başkenti olduğunu açıklamış. Atmış olduğu bu cüretkâr adım; Yahudi Amerikalı yazar John Biter'in ABD ve İşgalci Yahudiler arasındaki ilişki hakkında söylediklerini onaylar niteliktedir, ''ABD'nin liderleri ve onların yardımcıları tıpkı kutsal bir mabedin önünde boyun eğen bir kul gibi Siyonizm’in önünde boyun eğmiştir.''

"MÜSLÜMANLARA AÇIKÇA MEYDAN OKUNMUŞTUR"

"Alınan bu karar, başta Körfez Ülkeleri olmak üzere bölgedeki ülkeler tarafından Mukaddes toprakların Siyonist Yahudilere peşkeş çekilmesi ve ilişkilerin normalleştirilmesi için atılan adımların sonucunda gelmiştir. Böylece Filistin davasını merkeze alan Müslümanlara açıkça meydan okunmuştur.

Biz bu ümmetin bir parçası olarak diyoruz ki: Yahudilerin Kudüs ve Filistin topraklarında zerre miskal hakları yoktur. Sevgili peygamberimizin (s.a.v) yürüdüğü bu topraklar Trump'ın mülkü değildir ki buraları Yahudilere versin... Fatih Ömer Faruk’un, Selahaddin-i Eyyubi’nin torunları bu topraklardan asla vazgeçmeyecekler ve yakın zamanda Allah'ın yardımıyla buraları geri alacaklardır"

"FİLİSTİN HALKININ YANINDAYIZ"

"Bizler bu kargaşada Filistin Halkı'nın yanında yer alıyoruz. Habbe tanesi kadar da olsa sahip olduklarımızla onlara yardım edeceğiz.  Sizlerin de sabırda sebat etmeniz ve Allah yolunda cihad etmeniz gerekir."

Çağrımız İslam uğrunda gayret sarf edenlere ve özellikle mücahitlere yöneliktir: Filistin Halkı'nın üzerindeki zulme son vermek, mazlumları zafere ulaştırmak için bölünmüşlüğü ve ihtilafı bir kenara bırakın! Onlar sizleri bekliyor. Çatlaklığı olmayan bir set, tembellikle yamalanmayan bir saf olunuz.

"MÜSLÜMANLARA SESLENİYORUZ"

''Dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlara sesleniyoruz: Bölgedeki ülkelerin Yahudilerle ilişkilerini normalleştirme gayretleri içerisinde iken ABD'nin sattığı Kudüs burada, ya siz neredesiniz? Onların zafere ulaşması için mal, silah ve mücahitlere yardımınız nerede? Şayet harekete geçmezseniz Allah korusun belki de yarın bir gün en kutsal mekânımız olan Mekke-i Mükerreme satılacak. İşte o zaman iş işten geçmiş olacak.'' 

MepaNews

Haber Tarihi: 07 Aralık 2017 Perşembe 18:38

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    22 Kasım 2018