Muhaysini: Özel Kuvvetlere çağrı yapıyorum

Suriye savaşının önde gelen ilim adamlarından Dr. Abdullah Muheysini, resmi hesabından yaptığı açıklamada Lübnan’daki Rumiye Hapishanesi için ve Dera’da kurulan Özel Kuvvetler Teşkilatı için çağrıda bulundu.

19 Mayıs 2017 Cuma 09:45
Muhaysini: Özel Kuvvetlere çağrı yapıyorum

Muheysini şunları söyledi:

“Ey çekirdeği aslından ayıran, Ey Bütün şikayetleri duyan. Yüce ismin ile senden Lübnan Rumiye hapishanesindeki kardeşlerimize sahip çıkmanı istiyoruz.

Ey Lübnan’ daki ehli sünnet… Rumiye’ deki kardeşlerinize destek vermeniz boynunuzun borcudur. Rumiye’deki kardeşlerimiz Yemek yemeksizin hapishanede sabrediyorlar. Onların Allah’tan sonra sadece sizleri var.

Ey Lübnan’daki kurumlar ve İslam meclisleri… Beyanatlarla kardeşlerinize yardım edin.

Ey Lübnan’daki İslam’ın gençleri… Hapishanenin önünde oturma eylemi ve protestolarla kardeşlerinize destek verin. Ta ki Allah kardeşlerinizin acısını hafifletene kadar. Rumiye hapishanesindekilerin suçları ne?  Sadece İslam’ın gençleri olmaları.  Lübnan hukumetindeki gizli Hizbullah milisleri onlara zulmederek üstlerine gitti.”

Özel Mesaj başlığı altında Dera’daki yeni oluşuma katılma çağrısı yapan Dr. Abdullah Muheysini açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Esselamu aleyküm ve rahmetullahi ve berakatuh. Allah sizleri yaşatsın Ey Horan’ın Aslanları ve Dera’nın Kahramanları…

Birkaç gün önce Ebu Cabir’in (Dera’da yeni oluşum lideri) güneyde bir ordunun kuruluşunu ilan etmesini okudum. (Özel Kuvvetler Teşkilatı)

Ey Horan’ın Aslanları diyorum ki: Eğer benden bir nasihat kabul ederseniz nasihatim; bu yeni mübarek teşkilata katılmanızdır. Vallahi kuzeydeki rejime en fazla acı hissettirenler Özel Kuvvetler Teşkilatıdır.”

Haber Tarihi: 19 Mayıs 2017 Cuma 09:45

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü