"Modern yataklar çıktı, hepimizin ağrısı arttı"

Canan Karatay, "Modern hayat, modern yataklar çıktıktan sorar hanımların, beylerin ağrılar arttı. Modern yataklar ağrı sebebi" dedi.

08 Ekim 2017 Pazar 20:56
"Modern yataklar çıktı, hepimizin ağrısı arttı"

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde düzenlenen Siyez Festivali'nde yaptığı konuşmada, İhsangazi'nin siyez buğdayı üretim merkezi olduğunu söyledi. 

İnsanların kimyasallardan uzak durması gerektiğini vurgulayan Karatay, şöyle devam etti:

"Vücuda kimyasallar ya da işlenmiş maddeler girdiğinde vücutta tepki meydana geliyor çünkü bizim hücrelerimiz bunları tanımıyor. Onun için düşük yoğunluklu bir mücadele devam ediyor. Diyelim ki bu mücadele küçük bir çocukta başlıyor ama hastalık 40'lı veya 50'li yaşlarda çıkıyor. Bunun kökünde yanlış beslenme, doğallıklardan uzaklaşmakta yatıyor."

Yanlış beslenmenin ciddi sorunlar doğurduğuna işaret eden Karatay, şu değerlendirmeyi yaptı: "Babamda kalp var bende de olacak, annemde kanser var bende de olacak diye bir şey yok. Bu hastalıkların hiçbiri genetik değil. Hepimizde kanser genleri var ama bunlar uykuda. Bunları yanlış beslenmeyle, toksik tüketmeyle, modern buğday tüketmeyle uyandırdığımız zaman birinde akciğer, birinde meme birinde başka bir kanser yapıyor."

Karatay, yün tüketiminin önemli olduğunu aktararak şunları kaydetti:

"Modern hayat, modern yataklar çıktıktan sorar hanımların, beylerin ağrılar arttı. Modern yataklar ağrı sebebi. Vücuda uyuyormuş, uymuyormuş inanmayın. Tabii en güzelini alabilirsiniz alın ama onun üstüne yünden yapılan saf battaniye sereceksiniz. Yün yorgan ve yün yastıkta yatacaksınız."

Haber Tarihi: 08 Ekim 2017 Pazar 20:56

YORUM YAZ

  • fahri aydınfahri aydın4 ay önce
    valla yün yorgan ve yastığımı hiçbir şeye değişmem hoca ,yün yatağım da var ama o bi zaman sonra patates tarlasına dönüyor

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 18.02.2018