Skandal harita! O ülkeleri sildiler

Mısır'da ortaokul öğrencilerinin sosyal bilgiler kitabında yer alan haritada Filistin silinerek İsrail koyulurken Kıbrıs'ta sadece Rum bayrağı kullanıldı.

14 Eylül 2017 Perşembe 15:07
Skandal harita! O ülkeleri sildiler

Mısır'da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bastırılan bir kitapta yer alan harita tepkiye yol açtı. Pek çok çevre tarafından "Skandal hata" olarak değerlendirilen olayda, ortaokul kitabında dünya haritasında Filistin haritadan silinerek sadece İsrail haritada gösterildi.

Mısırlı vatandaşlar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu skandalı açıklamasını ve konuyu açıklığa kavuşturmasını istedi.

Mısır'da ortaokul 2.sınıf öğrencilerinin kitabında yer alan skandal haritada, bayraklarla gösterilen ülke sınırlarında Filistin bayrağı yer almıyor.

Mısır basınında yer alan habere göre, kitap, ülke genelindeki pek çok okula yayılmış durumda. Bu sebeple Mısırlı eğitmenler bunu bir "kriz" olarak değerlendiriyor.

İsrail bayrağının Filistin toprakları üzerinde, Kıbrıs'ta da sadece Güney Kıbrıs Rum Yönetimi bayrağının gösterildiği harita:

Haber Tarihi: 14 Eylül 2017 Perşembe 15:07

YORUM YAZ

  • Ahmet MuratAhmet Murat5 ay önce
    Kıbrıs zaten bütün dünyada tek devlet diye geçiyor ve Rum tarafı kabul ediliyor. Değerli dostumuz Katar, Suudi Arabistan, Pakistan bile Rum yönetimi ni tanıyor. Mısır'in nefarki var.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 24.02.2018