Milletten korkanın jübile yapma zamanı

Futbol Zirvesi’ne katılan Cumhurbaşkanı, Kılıçdaroğlu’na göndermede bulundu: “Milletten korkan, gençlerden çekinen bir anlayışla Türkiye’nin geleceği inşa edilebilir mi? Bunların siyasette jübile zamanı çoktan gelmiş ama hâlâ direniyorlar. Çıktıkları tüm maçlarda yeniliyorlar. Daha önce 7 defa yenilmişlerdi. 16 Nisan’da 8. defa yenilecekler. İnşallah bu defa mesajı alırlar.”

21 Mart 2017 Salı 06:38
Milletten korkanın jübile yapma zamanı

HABER MERKEZİCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kulüpler Birliği Vakfı tarafından Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen 2. Futbol Zirvesi’nde spor dünyasının önde gelen simalarıyla buluştu. Zirvedeki konuşmasında spor ile siyaset arasındaki benzerliklere dikkati çekerek ince mesajlar veren Erdoğan, muhalefetin her seçim döneminde oy almak için kollarına girdikleri gençlere, seçilme hakkı verilmesine dahi tahammülü olmadığını söyledi. 

GENÇ, DİNAMİK VE İRFANLI MECLİS 

Şimdi gençlerin 18 yaşında parlamentoya girmesinin önünü açtıklarını ifade eden Erdoğan, 19, 20, 21, 22, 23 ve 24 yaşındaki gençlerin parlamentoya girebilmesinin genç, dinamik, ilim, irfan sahibi bir gençliğin parlamentoda yer alacağı anlamına geldiğini ifade etti. Erdoğan, şöyle devam etti: “Milletten korkan, gençlerden çekinen bir anlayışla Türkiye’nin geleceği inşa edilebilir mi? Aslında bunların siyasette jübile zamanı çoktan gelmiş ama hâlâ direniyorlar. Onun için de çıktıkları tüm maçlarda yeniliyorlar. Daha önce 7 defa yenilmişlerdi. İnşallah 16 Nisan’da 8. defa yenilecekler. İnşallah bu defa mesajı alırlar.” 

14 yılda Türkiye’yi 3 kat büyüttük

Cumhurbaşkanı, 14 yılda Türkiye’yi 3 kat büyüttüklerini anlatarak, en büyük yatırım yapılan alanlardan birinin spor olduğunu söyledi. Gençlik döneminde İstanbul’da eli yüzü düzgün sahanın, bir elin parmaklarını geçemeyecek kadar az olduğunu dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti: “1994’te İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığını devraldığımda şehrin spor altyapısını geliştirmek için büyük çaba sarf ettik. 2002’den itibaren de bu çabayı tüm ülkeye yaydık. Cumhuriyet tarihinde 2002’ye kadar yapılan toplam spor tesisi sayısı 1575 iken, buna 14 yılda 1924 yeni tesis ilave ettik. 2002’ye kadar yapılan 277 adet stadyumun büyük çoğunluğuna stadyum demek için bin bir şahit lazım. Ülkemizin pek çok şehrine dünyada parmakla gösterilen yeni stadyumlar kazandırdık, kazandırıyoruz. Bunların 30 tanesi 720 bin seyirci kapasiteli.”

Siyaset DE TIPKI FUTBOL GİBİDİR

Siyasetin temelde futbol ile birçok ortak yönü olduğuna inandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı: “Hayatımın her aşamasında futbol oynarken edindiğim vasıflardan çok istifade ettim. Özellikle siyasetin temelde futbol ile bir çok ortak yönü olduğuna inanıyorum. Spor gibi siyasetin de özü rekabettir, yarıştır. Bu yarışın ilk aşaması sandıktan galip çıkmak için, ikinci aşaması da sorumluluk üstlendikten sonra millete hizmet götürmek içindir. Tıpkı futbol gibi siyaset de takım oyunudur, yani sağlam bir kadro gerektirir. Plansızca oynayan, taktiği ve stratejisi olmayan bir takımın kupayı kaldırma ihtimali nasıl yoksa, milletine söyleyecek sözü olmayan siyasetçilerin, siyasi partilerin de başarı şansı yoktur. Futbol gibi siyaset de tutku, aşk, adanmışlık işidir. Hocam bana ‘Oğlum topu yiyeceksin’ derdi. Top yenir mi?”

THY’YE PLAKET

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Uluslararası Futbol Zirvesi’ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, zirveye konuşmacı olarak katılan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı’ya plaket verdi.

 


Yeni Akit Gazetesi
Haber Tarihi: 21 Mart 2017 Salı 06:38

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü