''Milletimizin ortaya koyduğu sonuçtan ders çıkarılmalı''

Karamollaoğlu, "Bugün yapmamız gereken seçimin meşruiyetini tartışmak yerine, milletimizin ortaya koyduğu sonuçtan ders çıkarmak olmalıdır" dedi.

19 Nisan 2017 Çarşamba 16:20
''Milletimizin ortaya koyduğu sonuçtan ders çıkarılmalı''

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, 16 Nisan'da yapılan halk oylamasının sonucuna ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İktidar ve muhalefetin, milletin ortaya koyduğu iradeyi olgunlukla karşılaması gerektiğine işaret ederek, bu seçimin sayısal sonucundan daha çok, siyasal ve sosyal sonuçlarının önem arz ettiğini anlatan Karamollaoğlu, "Bugün yapmamız gereken seçimin meşruiyetini tartışmak yerine, milletimizin ortaya koyduğu sonuçtan ders çıkarmak olmalıdır. Almamız gereken en önemli dersler ise bu seçimde 'kutuplaştırıcı' ve 'ötekileştirici' üslup kaybetmiştir." değerlendirmesini yaptı.

Halk oylamasının sonucundan çıkarılacak mesajın iyi okunmasını isteyen Karamollaoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

"Türkiye bu sonuçla birlikte yeni bir döneme girmiştir. Bu yeni dönemde Sayın Cumhurbaşkanı başta olmak üzere, iktidar mensupları tarafından atılacak adımlar çok daha önemli hale gelmiştir. Bundan sonraki süreçte yüzde 49'un endişeleri hassasiyetle dikkate alınmalıdır."

"Problemlerin çözümü sokakta aranmamalı"

"Birtakım hatalar olmasına rağmen, problemlerin çözümünü sokakta aramanın doğru olmayacağını" ifade eden Karamollaoğlu, muhalefet partilerine çağrıda bulunarak, "Lütfen Türkiye'yi her şeye rağmen bir sıkıntının içine sokacak beyanlarda bulunmasınlar, adımlar atmasınlar. Eğer çözülecek bir şey varsa, bunu hukuki merciler nezdinde çözmeye çalışsınlar." dedi.

Kaynak: AA

Haber Tarihi: 19 Nisan 2017 Çarşamba 16:20

YORUM YAZ

  • saitsait11 ay önce
    Bu Temelsiz temelin haber değeri ne ola ki haber yapıyorsunuz. Atın tarihin çöplüğüne gitsin.
  • ccumalıccumalı11 ay önce
    Sen boş konuyorsun Karamollaoğlu. Merhum Erbakan hocanın emanetine hıyanet ettin. Vatan hainleri ile bir oldun. O sana emanet edilen koltuğa yazık ettin. Bırak git artık.
  • Vatan millet saolsunVatan millet saolsun11 ay önce
    Dersi sen çıkar dinazorr.erbakan hocanın cubbesinin altından ancak böyle yila lik yaplilir.kimin temsilcisisin .erbakan hocanın zihniyetini temsil etmedigim kesin.sahte sakal sahte karakter...SENi dahil olduğun gurupla değerlendiriyoruz .gavur avrupa,pkk,ateistler vs...layık olduğunuz yeri kendiniz tercih ettiniz.burda akıllı olması gerekenler ,saadet çatısı altında bu necaset pisliği gurubunda dahil olmayacak olan inanan aldanmayan milli olan kardeşlerimiz.bu sahte sakallilardan karamis zihniyetlilerden biran önce uzaklaşmak,yada uzaklaştırmak.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018