Milleti denize dökmekle tehdit eden CHP'li Hüsnü Bozkurt nereye kayboldu?

Referandumda "evet" verecekleri denize dökmekle tehdit eden CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt sessizliğe gömüldü.

17 Nisan 2017 Pazartesi 23:44
Milleti denize dökmekle tehdit eden CHP'li Hüsnü Bozkurt nereye kayboldu?

Referandumda anayasa değişikliği yüzde 51.4 oyla ile kabul edildi. Gözler "evet" oyu verecekleri denize dökmekle tehdit eden CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'a çevrildi.

Referandum kampanyasına damga vuran sözleriyle eleştiri oklarının hedefindeki CHP'li Bozkurt, tepkiler sonrası yaptığı açıklamayla sözünün arkasında olduğunu söyleyerek yeni bir skandala imza atmıştı.

Daha sonra BBC Türkçe'ye verdiği mülakatta ise Bozkurt, bölünme ve iç savaş tehlikesine karşı uyarı yaptığını iddia etti.

Dün seçim bölgesi Konya'da güvenlik önlemleri altında oyunu kullanan Bozkurt, referandum sonuçlarının belli olmasından sonra herhangi bir paylaşımda bulunmadı, basına da demeç vermedi.

SON PAYLAŞIMI 7 GÜN ÖNCE

Twitter sayfasında referandum sonuçlarına ilişkin hiçbir yorumda bulunmayan CHP'li vekil, en son paylaşımını 10 nisan tarihinde yapmış.

NE DEMİŞTİ?

Katıldığı bir televizyon programında referandumda yüzde 65 'hayır' oyu çıkacağını ileri süren Bozkurt, tepki çeken işte bu sözleri söylemişti:

"Diyelimki "Evet" çıktı kimse heveslenmesin. Biz yine Samsun'dan başlarız, Amasya'ya gideriz, Sivas'a gideriz, Ankara'ya geliriz. Buradan İnönü'ye Sakarya'ya Dumlupınar'a... Ulan sizi İzmir'e kadar kovalamazsak anamızdan emdiğimiz süt helal olmasın. Sizi de sizin yedi göbek sülalenizi de bütün emperyalistleri de yine İzmir'den denize dökeriz." 

Haber Tarihi: 17 Nisan 2017 Pazartesi 23:44

YORUM YAZ

 • yanlız kurtyanlız kurt11 ay önce
  Deniz arıyordur.Konya da yokda
 • Cenk 38Cenk 3811 ay önce
  Hadi Hüsnü'cüm Samsun biletin benden. Oradan Amasya'ya, Havza'ya, Sivas'a, Erzurum'a ve İzmir'e olan biletlerinde benden. Hadi gel Kordon'da bekliyorum, beni denize döksene. Yalnız yüzme pek bilmem beni mümkünse sığ bir yerden ya da simitli halde denize döker misin? E her halde son isteğimi de yerine getirmeyecek değilsindir. Ne de olsa Kel Ali'lerin, Kılıç Ali'lerin torunu ve zihniyetindensin.
 • ahmetahmet11 ay önce
  bu adam, o dakikada partiden ihraç edilseydi, hayır oyları daha yüksek olurdu. bu adam hayır cephesine, 1 milyon oy kaybettirdi.
 • NumanNuman11 ay önce
  Girmiştir bir FARE DELİĞİ'ne. Baykal'da Nesrin'in eteğinden çıktığında 3 ay ortalarda görünmemişti.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018