MHP'den Yenikapı mitingi açıklaması!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, AK Parti'yle ortak Yenikapı mitingi gibi birkaç miting düzenlenebileceğini söyledi.

18 Şubat 2017 Cumartesi 20:57
MHP'den Yenikapı mitingi açıklaması!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti genel merkezinde Avrupa Türk Konfederasyonu başkanlığında üye çatı kuruluşları ve yöneticilerinin katıldığı bir toplantı düzenledi.

Basına kapalı yapılan ve bir saat 20 dakika süren toplantının ardından MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, gazetecilere toplantının içeriğine ilişkin bilgi verdi.

"BİRLİKTE YENİKAPI BENZERİ MİTİNGLER YAPILABİLİR"

MHP'nin referandum genelgesinde yer alan "ortak çalışma" ifadesinin hatırlatılması üzerine Yalçın, genelgede zaruret olduğu takdirde bunun yapılabileceğinin yazdığını belirtti.

Yalçın, "Baştan sona beraber, birlikte hareket ederiz gibi bir mana çıkmamalı. Bazen olabilir tabii ki. Ben somutlaştırmış olayım; hani Yenikapı'daki gibi bir miting olabilir mi? Bu tip şeyler de olursa olur. Yoksa 24 saat beraber çalışmak gibi bir planlama yok." diye konuştu.

"BİZE RESMİ, SOMUT BİR TEKLİF GELMEDİ"

Bazı gazetelerde "İlk Osmaniye'de yapılacak" ifadelerinin yer aldığının belirtilmesi üzerine de Yalçın, öyle bir planlama olmadığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Şöyle olabilir, AK Parti'deki arkadaşlar bunu düşünmüş olabilirler, tasarlamış olabilirler. Sayın Başbakan tasarlamış olabilir. Onu bilmiyorum. Ama bize gelen resmi, somut bir şey yok. Sınırlı bir şekilde belli yerlerde olabilir. Genel Başkanımızın söylediği gibi. Ama onun dışında biz kendi kampanyamızı kendimiz yürüteceğiz, kendimiz yöneteceğiz."

Haber Tarihi: 18 Şubat 2017 Cumartesi 20:57

YORUM YAZ

 • TuranTuran1 yıl önce
  Nedenolmasın kibirlik beraberlik içindeTürkiyenin geleceği için çokgüzelolur sayınBahcelive Başbakançok güzelşeyler yapıyorevet evet evetolur
 • allahkoluallahkolu1 yıl önce
  Hep birlikte olalim turkiye bizim mhp akp . Yokturkiye.var
 • ElazığElazığ1 yıl önce
  Başkanlığın ardından eyalet sistemi de gelirse iş tamamdır
 • MhpMhp1 yıl önce
  Gec bunlari Bahceli. Akpseni satti duymamazliktan gelme güzelim..... canim. Sevgilerimle Hayir.Gidicisin. Istesende istemesende. :))))
 • kapadokyalikapadokyali1 yıl önce
  Akıllı olun yaa.sağda başka parti yok.bir olun,iri olun,diri olun vurunnn geçin.
 • Ebu EnesEbu Enes1 yıl önce
  InseAllah  hep birlikte gideceksiniz .
 • HakanxcpHakanxcp1 yıl önce
  Mhp ye yiğit lik yakışmıyo eskisi gibi.. olmak cok yakısıyodu

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018