MHP'den Kürdistan bayrağı açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Mesut Barzani’nin ziyareti sırasında Kürdistan bayrağı çekilmesine gösterdikleri tepkinin 'evet cephesinde çatlak anlamına gelmediğini söyledi.

03 Mart 2017 Cuma 08:34
MHP'den Kürdistan bayrağı açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Barzani ziyaretine ve Kürdistan bayrağı çekilmesine tepki göstermelerinin “Evet” cephesinde bir çatlak anlamına gelmeyeceğini söyledi.

Habertürk’e konuşan ve “Referandum sürecinde MHP’den farklı bir tavır beklenebilir mi?” sorusunu “Genel başkanın dediği gibi biz yolumuza devam edeceğiz” şeklinde yanıtlayan Yalçın, “Bu konuda farklı bir durum söz konusu olmaz. ‘Evet’ konusunda bir problem olmaz. Ancak bu, gördüğümüz yanlışlığı söylemeyeceğimiz anlamına da gelmez. Biz farklı ve ayrı bir partiyiz. Anayasa değişikliği konusundaki tutumumuzda bir değişiklik olmayacak” dedi.

Yalçın, dün yaptığı yazılı açıklamada ise partisine yönelik eleştirileri yanıtlarken “MHP’nin ‘Evet’ demesinin iki ana sebebi vardır. Biri MHP’nin 48 yıllık mücadelesinde milletin bekası için bütün varlığını ortaya koyacağına dair ettiği yemin, diğeri de 15 Temmuz’da ortaya çıkan diriliş ve silkiniş hamlesiyle 7 Ağustos’ta billurlaşan Yenikapı ruhunun sürdürülmesi zaruretidir” ifadesini kullandı.

Haber Tarihi: 03 Mart 2017 Cuma 08:34

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü