MHP'den ihraç edilen Meral Akşener'den Deniz Baykal'a tepki

MHP’den kovulan Meral Akşener, CHP Antalya Millevekili Deniz Baykal’ın ’Başkan’ adayına ilişkin yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

05 Mayıs 2017 Cuma 07:46
MHP'den ihraç edilen Meral Akşener'den Deniz Baykal'a tepki

MHP’den ihraç edilen Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na ziyarette bulunduktan sonra Baykal'ın sözlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kendisinin 'Başkan’ adayı olup olmayacağı ve CHP Antalya Millevekili Deniz Baykal’ın ’Başkan’ adayına ilişkin yaptığı açıklamaları değerlendirmesi istenen Akşener şöyle konuştu:

"Yüzde 49’luk diye bir kavramı şu an itibariyle mahkeme sonuçlanmadan yüzde 49’u kabul etmiyorum. Mühürsüz oylar konusu tam anlamıyla çözülmeden bu blokun kaç olduğunu telaffuz etmiyorum. Sayın Baykal son derece tecrübeli duayen kabul ettiğimiz aynı zamanda hukukçu siyasetçidir. Meşruiyet tartışmalarının bitmediği, hukuk sürecinin devam ettiği bir dönemde bu sonucu kabul edip, meşrulaştırma tavrını çok yadırgadım. Bir siyasetçinin başka bir siyasetçiler hakkında makam, görev tanzimini siyasi nezaket açısından uygun bulamam. Siyasi nezaketsizlik olarak görürüm. Çok ilginç günlermiş, sayın Abdullah Gül’ü sayın Baykal üzerinden bir açıklama yapma yöneltildiği ve zorlandığını düşünüyorum."

Haber Tarihi: 05 Mayıs 2017 Cuma 07:46

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü