MHP'den ihraç edilen Meral Akşener'den Deniz Baykal'a tepki

MHP’den kovulan Meral Akşener, CHP Antalya Millevekili Deniz Baykal’ın ’Başkan’ adayına ilişkin yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

05 Mayıs 2017 Cuma 07:46
MHP'den ihraç edilen Meral Akşener'den Deniz Baykal'a tepki

MHP’den ihraç edilen Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na ziyarette bulunduktan sonra Baykal'ın sözlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kendisinin 'Başkan’ adayı olup olmayacağı ve CHP Antalya Millevekili Deniz Baykal’ın ’Başkan’ adayına ilişkin yaptığı açıklamaları değerlendirmesi istenen Akşener şöyle konuştu:

"Yüzde 49’luk diye bir kavramı şu an itibariyle mahkeme sonuçlanmadan yüzde 49’u kabul etmiyorum. Mühürsüz oylar konusu tam anlamıyla çözülmeden bu blokun kaç olduğunu telaffuz etmiyorum. Sayın Baykal son derece tecrübeli duayen kabul ettiğimiz aynı zamanda hukukçu siyasetçidir. Meşruiyet tartışmalarının bitmediği, hukuk sürecinin devam ettiği bir dönemde bu sonucu kabul edip, meşrulaştırma tavrını çok yadırgadım. Bir siyasetçinin başka bir siyasetçiler hakkında makam, görev tanzimini siyasi nezaket açısından uygun bulamam. Siyasi nezaketsizlik olarak görürüm. Çok ilginç günlermiş, sayın Abdullah Gül’ü sayın Baykal üzerinden bir açıklama yapma yöneltildiği ve zorlandığını düşünüyorum."

Haber Tarihi: 05 Mayıs 2017 Cuma 07:46

YORUM YAZ

 • omeroglu arifomeroglu arif11 ay önce
  millet her seyi kabul etmisken her sey ortada iken senin bu tepinme ve yirtinma gayretlerinin sebebi ne ola ki acaba....neyin pesindesin ....ama emin ol senin kime hizmet ettigini hamdolsun millet cook iyi biliyor...guya milliyetcisiniz ama tum hainlerle beraber ayni safta yer aldiginida gormedik anlamadim sanma asil abd projesi fetonun son hamlesi sen sin ......
 • Avini Avini 11 ay önce
  Yurta sulhcihanda sulh konseydeki zat / kim seni takar
 • emiremir11 ay önce
  Kraliçeninacilen bunları toplantıya çağırması gerektiği açık.
 • ŞamilŞamil11 ay önce
  Sunun arkasindan giden ulkuculere aciyorum yahu . Ulkuculugude rezil rusva ettiniz .
 • sefersefer11 ay önce
  Kasetçiler devrimci damatlar ıngiliz yengeler ve eşleri bugünlerde itibarlılar
 • adem yamanadem yaman11 ay önce
  hain fetöcü kabul etmemmek ne demek hangi mahkemeden medet umarsın kafirlerin adaletinemi güvennecegiz ALLAH sizi ve sizingibi ülkesini satanlarınbelasını versin
 • Alp hanAlp han11 ay önce
  Önce tepki göesterirmiş gibi yapar sonra üst akılın kendisine biçtiği rolü en güzel bir şeklilde oynar siyasi fırıkdak meral.
 • abdoabdo11 ay önce
  bu garıdakendini bi şey zannediyor

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü