MHP'den CHP'nin sokak tehdidine çok sert cevap

Referandumuna ilişkin TBMM Genel Kurulunda konuşan MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, CHP'^nin sokak çağrılarına tepki gösterdi.

20 Nisan 2017 Perşembe 13:44
MHP'den CHP'nin sokak tehdidine çok sert cevap

Referandum yenilgisi sonrası CHP'nin halkı sokağa çağırmasına Başbakan Binali Yıldırım"Çare sokak değil" diyerek tepki göstermişti. Bir tepki de MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay'dan geldi.

MHP'DEN SERT TEPKİ

Referandumuna ilişkin TBMM Genel Kurulunda konuşan MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay"Çok başlılık artık bitmiştir. Hükûmet sistemi değişmiştir, maksat hasıl olmuştur. Güçlü ve büyük Türkiye'nin önü açılmıştır. Hiç kimse toplumu kışkırtma girişiminde bulunmasın. Hiç kimse yeni kutuplaştırma ve kamplaştırma hayallerine dalmasın. Hiç kimse sakın sokaklara oynamaya kalkmasın" dedi.

"HİÇ KİMSE SOKAKLARA OYNAMASIN"

Hiç kimse toplumu kışkırtma girişiminde bulunmasın. Hiç kimse yeni kutuplaştırma ve kamplaştırma hayallerine dalmasın. Hiç kimse sakın sokaklara oynamaya kalkmasın. CHP referandum sonucunu protesto etmek bahanesiyle vatandaşlarımızı sokaklara, meydanlara dökme gayretindedir. Provokasyonlarla, sokak eylemleriyle vatandaşlarımızı kutuplaştırıcı bu yaklaşımı reddediyoruz. Hiç kimse yeni anayasa çağrılarıyla 16 Nisandaki yüzde 51,4'lük kararı yok sayarak meşruiyet tartışmaları açmasın. Referandumun kendi mantığı gereği yüzde 50+1'e ulaşan bir tercih bağlayıcıdır ve meşrudur. Sandığa yansıyan millî iradedir. İster "evet" deyin ister "hayır" deyin milletin iradesine inanmak ve güvenmek zorundayız, demokrasinin gereği budur. Bütün siyasetçileri, bütün vatandaşlarımızı sakın, soğukkanlı olmaya ve demokrasiye inanmaya, milletimize güvenmeye davet ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisi bu anayasa değişikliği sürecinde bir mutabakat ve uzlaşma içerisinde bir sorumluluk ve inisiyatif almıştır ve "evet" demiştir. Bundan sonraki süreçte de yine aynı şekilde ilkeli, tutarlı ve kararlı tutumuzu devam ettirerek bu sürecin nihayete erişine kadar ve sonuna kadar bu tutumuzu devam ettireceğimizi buradan beyan etmek ister, hepinize saygılar sunarım" dedi.

Haber Tarihi: 20 Nisan 2017 Perşembe 13:44

YORUM YAZ

 • AliAli1 yıl önce
  Muhalefet olmak mecburiyetten Vatan sevgisi tercihten geçer...MHP tercihini her zaman VatanPerverlikten yana kullanmıştır.
 • Adem yağcıAdem yağcı1 yıl önce
  İşte vatanını seven milliyetçi lider ALLAH cc bu birliğimiz içinşer odaklarına karşı seninasipetti.
 • KahramanmarşlıKahramanmarşlı1 yıl önce
  Bir baba yıllar önce kaybettiği üç hilalli evladını 16nisan da buldu.Ağlayarak yazıyorum; şükürler olsun SANA ALLAH'ım.Sanki islam Ömer'ine kavuştu.
 • abdoabdo1 yıl önce
  BU CHPKKLILAR İYİCE SAPITTILAR
 • İ.ERGÜNİ.ERGÜN1 yıl önce
  Allah'ü Teala Şeytanın Adamları Olan bu CHP,PKK,DHKPC,FETÖ,TKPML,HAÇLI Zihniyetine Sahip Kafir Devletler,HDP Zihniyeti Taşıyan Kafirler,FASIKLAR,ALLAH'a Şirk Koşan Müşriler,Münafık Ruhlu İnsanlar Hepsinin sonu geldi sona yaklaşıyorlar,Artık Dünyadaki hükümleri bitiyor Telaşları bundan.Ahirette ise Hepsinin gideceği yer Nar-ı Cehennem Ateştir Ateş.Onlara Orada Hiç Acınmayacak.Permu Perişan olacaklar Allahın İzniyle.Bu Dünyada Yaptıkları Zulümlerin Karşılığı Orada Ebedi Cehennem de Yanış olacak Onların bu ismini zikrettiklerimin Yüce Allah Hepsinin Hesabını görecek Ahirette.Sağlıcakla Kalın
 • YAVUZSELİM. DOĞRUSÒZLÜYAVUZSELİM. DOĞRUSÒZLÜ1 yıl önce
  EVETBUFAŞİST TEK PARTİ ÖZLEMIDUYANİTTİHADCILAR DA, DEMOKRASİYİHAZMETMEYİÖĞRENMEKMECBURİYETİNDEYİZ.TEKPARTİLİMİLLI ŞEFDÖNEMİÇOKK GERİDE KALDI ...
 • IhsanIhsan1 yıl önce
  Mhp derken orda su anda sadece milletvekili il ilce orgutleri ve seriatci 500 600bin kisi kaldi.biz meral aksener sinan ogan umit ozdag ve koray aydin icin hayir verdik biz yuzde 90iz biz gercek ulkuculeriz

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü