İMSAK 03:34 GÜNEŞ 05:30 ÖĞLE 13:08
İKİNDİ 17:05 AKŞAM 20:35 YATSI 22:20
İstanbul Oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi size de farz kılındı.

MHP'de 4 isme ihraç talebi

MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Isparta Milletvekili Nuri Okutan ve Sinan Oğan, tedbirli ve parti üyeliğinden kesin çıkarma talepli olarak Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığına sevk edildi.

MHP'de 4 isme ihraç talebi
Eklenme: 13 Şubat 2017, 15:58

MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Isparta Milletvekili Nuri Okutan ve Sinan Oğan, tedbirli ve parti üyeliğinden kesin çıkarma talepli olarak Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığına sevk edildi. Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk, 4 ismin ihraç istemiyle disipline sevk edildiklerini şöyle duyurdu:

"Partimiz Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Isparta Milletvekili Nuri Okutan ve Sinan Oğan'ın kamuoyu önünde yaptığı bir kısım açıklamalarının, toplantılarının ve benzeri faaliyetlerinin incelenmesi neticesinde parti tüzüğümüzün 11. maddesinde belirtilen görev ve sorumluluklarla bağdaşmayan birçok eylem ve söylemi ile Anayasa Değişikliği'ne dair kanun teklifi öncesinde ve referandum sürecinde partimizin yetkili organlarının aldığı ve belirlediği karar ve politikalara aykırı biçimde görüş ve beyanda bulunmak, partimiz üyeliği ile bağdaşmayacak şekilde başka platformların kurulmasını desteklemek, bu kapsamda partimiz disiplin ve hiyerarşisine aykırı biçimde başkaca siyasi partilerin değişik kademedeki temsilcilerini ziyaretlerde bulunmak suretiyle partimiz tüzüğünün disiplin hükümlerini ihlâl ettikleri iddiasıyla; Parti tüzüğümüzün 78/4e-h maddelerini ihlal mahiyetindeki eylem ve açıklamalar yanında benzeri faaliyetler içerisinde olmak sebebiyle 81. Maddesi kapsamı ve gereğince tedbirli ve parti üyeliğinden kesin çıkarma talepli olarak Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığımıza sevk edilmişlerdir." 
Haber Tarihi: 13 Şubat 2017, 15:58
HABER YORUMLARI
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Erol

Hadi enikler dogru meral ...yanına!

Cevapla

meltem

laik ülkücüler temizleniyor nihayet partiden hadi gitsinler chplerinin kapısına

Cevapla

emin abdulhamid

Şu Nuri Okutan isimli şahıs Akparti iktidarı döneminde yıllarca Valilik yaptı ve sürekli daha önemli illerde görevlendirildi. Şu an itibariyle Akparti'ye olan muhalefet ve garezi MHP'yi bile çileden çıkarmış durumda bu "akparti valisinin". Musul'a Büyükelçi atadıkları kişinin de CHP'den vekil olduğu malum, örnekler yüzlerce. Akparti'nin her tercih ve icraatının doğru ve isabetli olmadığına örnek daha yüzlerce sıralanır. İsraille yeniden ilişki başlatması en yanlış, en yıkıcı, alçaltıcı ve en fazla zarar verecek icraattır. Bazıları kafasına soksun bu gerçeği.

Cevapla

Yusuf

Yusuf Hallacoglu gordugum en irkci insanlardan biri boyle irkcilar ile hic bir sey basarilamaz umarim hak ettigini bulur.

Cevapla

Abdullah

Helal Bahçeli, hayırcılara ekmek yok. Reis söyledi kimlerin hayırı desteklediğini.

Cevapla

Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?