"MHP tabanında bir takım kıpırdanmalar var ama..."

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü yapılacak referandum için açıklamalarda bulundu.

23 Şubat 2017 Perşembe 09:57
"MHP tabanında bir takım kıpırdanmalar var ama..."

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “Zayıf bir karakterin bu sistemde iktidara gelmesi halinde durum daha vahim. 15 Temmuz hadisesi bir koalisyon hükümetine karşı yapılmış olsaydı bugün Mısır gibi bir yönetime sahip olabilirdik” dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, TGRT Haber ekranlarında yayınlanan “Neler Oluyor?” programına konuk oldu.

“MHP TABANINDA BİR TAKIM KIPIRDANMALAR VAR AMA.."

Referandumda MHP seçmeninin büyük çoğunluğunun tercihini ‘Evet’ten yana kullanacağını söyleyen Özlü, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sayın Bahçeli ilkeli bir duruş sergiledi. MHP tabanında bir takım kıpırdanmalar, bir takım sesler geliyor ama ezici çoğunluğun bu referandumda ‘Evet’ oyu kullanacağını düşünüyoruz. Referandum çalışmaları sırasında da tüm tabanlara sesleniyoruz. CHP’ye, HDP’ye oy veren vatandaşlarımıza sesleniyoruz. Biz bu referandumda parti yönetimlerine değil, halkımıza sesleniyoruz. Aziz milletimiz ne derse başımızın üstünde yeri vardır. Asla meşruiyet tartışmasına girmeyiz.”

Referandumdan ‘Hayır’ oyunun çıkması halinde erken seçime gidileceği iddialarına değinen Bakan Özlü, “Evet çıkacağından eminim. Seçimin tarihi referandum paketinde de yazıyor. Biz 2015 seçimlerinde 4 yıl yetki aldık, bunu sonuna kadar kullanacağız” dedi.

Haber Tarihi: 23 Şubat 2017 Perşembe 09:57

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü