Mevlüt Çavuşoğlu DEAŞ toplantısı için ABD'ye gidiyor

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 56 ülke temsilcisinin katılacağı terör örgütü DEAŞ'a karşı ortak zirve için yarın ABD'ye gidecek.

20 Mart 2017 Pazartesi 20:32
Mevlüt Çavuşoğlu DEAŞ toplantısı için ABD'ye gidiyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “DEAŞ'la Mücadele Küresel Koalisyonu Dışişleri Bakanları Toplantısı”na katılmak üzere 21-22 Mart 2017 tarihlerinde ABD'ye ziyaret gerçekleştirecek.

Dışişleri Bakanlığından konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Sayın Bakanımız, 'DEAŞ'la Mücadele Küresel Koalisyonu Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere 21-22 Mart 2017 tarihlerinde ABD'ye bir ziyaret gerçekleştirecektir. Toplantı kapsamında, DEAŞ'la mücadelede gelinen aşama değerlendirilecek, bugüne kadar edinilen tecrübeler ışığında bundan sonra atılacak ilave adımlar ele alınacaktır” denildi.

Açıklamada, Çavuşoğlu'nun Washington'da bulunduğu süre içinde ayrıca, ABD'li yetkililerle ikili bazı görüşmeler de gerçekleştirmesi, bir düşünce kuruluşu etkinliğinde konuşma yapması, Amerikan medyasıyla temaslarda bulunması ve çeşitli kanaat önderlerini kabul etmesinin de planlandığı kaydedildi.

Çavuşoğlu'nun, temaslarının ardından New York'taki Türk vatandaşlarıyla bir araya gelmesinin de öngörüldüğü ifade edildi.

Haber Tarihi: 20 Mart 2017 Pazartesi 20:32

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü