Metrobüse hiç binmeyen oyuncu takımının 'pembe metrobüs' rahatsızlığı

İstanbul'un şahdamarı olan metrobüste kadınların daha güvenli seyahat edebilmesi için hayata geçirilmeyi bekleyen 'pembe metrobüs' hizmetini hazmedemeyen oyuncu ve senarist takımından maksadını aşan açıklamalar geldi.

20 Mayıs 2017 Cumartesi 16:22
Metrobüse hiç binmeyen oyuncu takımının 'pembe metrobüs' rahatsızlığı

YENİAKİT.COM.TRPembe metrobüse tepki gösteren oyuncu ve senarist takımı hakkında açıklama yapan İBB Beyazmasa, söz konusu otobüsün 'pozitifbüs' olacağını ifade ederken yaşlı, kadın, engelli ve çocukların kullanabileceği belirtildi. 

METROBÜSE HİÇ BİNMEYENLERİN 'PEMBE METROBÜS'Ü ELEŞTİRMESİ TEPKİ ÇEKTİ

Pembe metrobüsü eleştiren ve çağdışılık olarak gösterenlerin hayatının hiçbir bölümünde metrobüs kullanmaması dikkat çekti. Metrobüste insanların yaşadıklarını anlayamayan oyuncu Berrak Tüzünataç ve Cem Yılmaz'ın abisi Can Yılmaz'ın halka tepeden bakması kamuoyu tarafından tepkiyle karşılandı.

Oyuncu ve senarist takımının söz konusu açıklamaları şöyle oluştu:

Berrak Tüzünataç: “Karşı cinsle bir toplu taşıma aracında bile vakit geçiremeyen yetişkinler için dev hizmet”

Can Yılmaz: ''Kadınlara pembe otobüs, troleybüs, yapmak yerine, kadınlarla yolculuk yapamayan hıyarlara tel örgülü açık kasa kamyonet yapılabilir"

Haber Tarihi: 20 Mayıs 2017 Cumartesi 16:22

YORUM YAZ

 • ZaferislamZaferislam10 ay önce
  Ah diyorum ah yakinda hiç çikmamak üzere ateşten tel örgülere kovuşacaksiniz ama üzülmeyin orada cinsiyet ayrımı yok erkek kadın kanlarını ve irinleriniz birbirine karışacak o zaman gerçek manada beraber yolculuğum tadına varacaksınız.
 • EGEEGE10 ay önce
  Taciz tecavuz saldırı Taksim dolaylarında daha fazla oluyor solcu ve ayyaş gecinenlerede tasma takmak lazım....
 • Dindar genclikDindar genclik10 ay önce
  Din dar nesil yetistiriyim derken sapik hirsiz kriminal bi genclik yetisti korunma yolu ise pembe otobus
 • Akıl fikir Akıl fikir 10 ay önce
  Cinsi bozuklar kendilerini asil zannediyor Medeni olmayi mini Etek giymek camiye gitmemek alkol almak olarak görenlerdeki beyinden dahafazlası çıkmazdı zatenbirde bunların üniversite belgeleri vardırdüşünün artık bunların hocaları kimlerdi
 • Volkan gursoyVolkan gursoy10 ay önce
  Eyyyy ecnebiler,bu millete boyle gostermeliknseylerle kandiracagina egitim versene adam gibi. Yani avrupada yada amerikada buyun kadinlar taciz mi ediliyor diyorsunuz simdi???Turbanlilarin face de kinrewimlerine birbakin, kim daha terbiyeli, benim calisan basi acik bacim mi, sizin deniz kenarinda bira icen turbanlnizmi??
 • harbi adamharbi adam10 ay önce
  cok dogru behnantaner..genelde dini kisilik yaşayanlarkontrol dışı davranışlarda bakış veya dokunma ile taciz ediyorlar cak fazla olmasada bunu yapanlar istismalar olabiliyor..bunlara tacizci demek dogru olur..aydinlar ile karıştırmayalım..aydinlar daha cok alkolun etkisi ile tecavuz grup veya daha farkli fantazileti yaşıyor..aslinda ne yaşadığınızi sizde pek hatirlamiyorsunuz..sadece 9 ay sonra cami avlusuna bir bebek birakip gidiyorsunuz..yada bazende cope atiyorsunuz..yok yani dini kisiliklerde sadece ccok nadir de olsa taciz olur fazlasi olmaz ..hani olsa diskonun kapsina bebek birakip giderler..aydin insanlarda aydun oldugu icin o bebegi sahiplenir..ne guzel demi..klavyeden yazip çizmek..ben disco kapisina birakilani hic duymadım..ne yalan soyliyeyim ..barmenlik yapmisligim varda..yedigim haltlar..ortam musayit ve onu gerektiriyordu..kim bilir belki senide yapmışımdır..
 • HarunHarun10 ay önce
  Can yılmaz kardeşinin çıktığı kadınlatın sayısına yetişmek için ışık hızı yetmez.Aç tavuk sanki saraydan çıkma sülaleden geliyorsunuz da halkı küçümsüyorsunuz.
 • leventkleventk10 ay önce
  İmanları , inançları olmayan insanlar, arzularının peşinde koşarlar, haberde olduğu gibi dünyayı, sadece ikin cinsin yakınlaşmasıolarak görenler,elbette ahirettegerçeklerle karşılaşacaklardır ve azabın tadına varacaklardır , artık bu bir avuçlaik ve seküler, din karşıtı zihniyeti ülkemiz de bir dahaetkin kılmayacağız., durmak yok yola devam
 • HmzHmz10 ay önce
  Beyinsizler size ne. En son ne zaman belediye otobüsüne bindiniz ya da ekmeğin fiyatını biliyor musunuz?milletin annesi kızını taciz ediyorlar hiç sesinizi çıkarıyor musunuz
 • CCCanCCCan10 ay önce
  Ne malsiniz keMAListler . Hem dine zinayi yasaklıyor diye saldirirsiniz,hemde yasakladığı şeyden dolayı itham edersiniz.Harbi zontasiniz :)
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018