Metin Külünk'ten bomba 23 Haziran açıklaması: O kitle sandığa gidecek...

Eski AK Parti İstanbul milletvekili Metin Külünk,23 Haziran'da yapılacak olan seçimlere ilişkin yaptığı değerlendirmede, "İstanbul’da sandığa gidip oyları çalınan insanlarımızın ana sütü gibi helal oyları, yerine geri dönecektir. Bunun yanında kızgınlık, küskünlük, dargınlıklar sebebiyle sandığa gitmeyen ama seçim sonuçları ortaya çıkınca da içi içini yiyen sessiz bir kitle var. Bu kitle 23 Haziran’da sandığa gidecek ve medya eliyle köpürtülen adayın çıplaklığını da ortaya çıkartacak" dedi.

19 Mayıs 2019 Pazar 19:51
Metin Külünk'ten bomba 23 Haziran açıklaması: O kitle sandığa gidecek...

Eski AK Parti İstanbul milletvekili Metin Külünk, yerel seçim sürecine ilişkin yaptığı açıklamada, "31 Mart’ta İstanbul’da çaldılar, hatta katmerli çaldılar. Çaldıkları YSK kararı ile, yüzlerce belge ve bilgi ile tescillendi" dedi.

AK Partili Metin Külünk, Yenişafak'a verdiği röportajda önemli açıklamalarda bulundu.

İstanbul seçimini nasıl değerlendiriyorsunuz? 31 Mart’ta neler oldu?

31 Mart’ta İstanbul’da çaldılar, hatta katmerli çaldılar. Çaldıkları YSK kararı ile, yüzlerce belge ve bilgi ile tescillendi. CHP’nin tüm İstanbul seçiminin iptal edilmesine dönük dilekçesindeki ifadelerle de çalma işi itiraf edildi. 31 Mart, tarihe millet iradesinin örgütlü bir şekilde gasp günü olarak geçecektir.

31 Mart’ın ikinci bir özelliği ise Cumhur İttifakı’nın karşısına ilk defa uluslararası bir konsorsiyumun rakip olarak çıkmasıdır. Yani tek başına CHP, İP, HDP ya da diğerleri değil, ABD’si, Almanya’sı, Fransa’sı, Yunan’ı, Ermeni’si, FETÖ’sü, PKK/YPG’si tarafından oluşturulan uluslararası bir konsorsiyum ile mücadele edildi. Bu konsorsiyum eliyle devasa bütçeli bir algı siyaseti platosu kuruldu. Milletimiz zihinsel bir operasyona maruz bırakılmak istenildi. Lâkin tüm bu örgütlü organizasyon, algı operasyonları ve gaspa rağmen milletimiz Cumhur İttifakı’na desteğini sürdürdüğünü gösterdi.

Binali Yıldırım gibi güçlü bir adayın, açık farkla kazanması gerekmez miydi?

Binali Bey, bilgi birikimi, devlet adamlığı ile kendini ispat etmiş, ülkemize son 17 yılda dev yatırımlar kazandırmış bir hizmet adamıdır. Ülkemizin Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne geçişi sürecini başarı ile yönetmiş, Türkiye’ye ufuk kazandırmış bir siyaset adamıdır. Dolayısıyla Binali Bey ile karşısındaki rakibini bu özellikler çerçevesinde yan yana getirmek, kıyaslamak dahi mümkün değildir. Herkesin iyi ve kötü yanları olabilir. Lâkin devlet adamlığı, siyasi tecrübe, hizmet kalitesi ve en önemlisi de insanî duruş ve samimiyet itibariyle Binali Bey rakibine yüz kat üstün konumdadır.

31 Mart’ta Binali Bey’in en az yüzde üç farkla seçimi kazanması gerekirdi. Nitekim tüm kamuoyu yoklamaları da seçim öncesinde bu yönde bir tabloyu ortaya koyuyordu. En az fark veren kamuoyu yoklamaları dahi Binali Bey’in İstanbul seçimlerini 1,5-2 puanlık bir farkla kazanacağını gösteriyordu. Uluslararası konsorsiyum; FETÖ, CHP ve devletin kılcal damarlarına işlemiş jakoben yapıyı kullanarak millet iradesini gasp etmek istedi. İstanbul seçimlerinin ardından kimlerden sesler yükseldiğine bakarsanız bu yapıda kimlerin olduğunu da rahatlıkla görebilirsiniz.

Gezi’de demişlerdi ki: “Siz hâlâ meseleyi ağaç mı sanıyorsunuz?” İstanbul seçimlerinde tüm yaşananlardan sonra herkesin şu soru üzerinde düşünmesi gerekiyor: “Siz hâlâ meseleyi İstanbul mu sanıyorsunuz?”

23 Haziran’da nasıl bir sonuç bekliyorsunuz?

23 Haziran’da uluslararası konsorsiyum bloğu daha da genişletecek hamleler yapmaktadır. Bazı adaylar seçimden çekilmektedir. Tüm bu hazırlıklara rağmen şu gerçek ki, milletimiz 31 Mart seçimlerinde aslında ne yapılmak istenildiğini görmeye başladı. Önümüzdeki süreçte daha da iyi hadiselere vakıf olacaktır.

İstanbul’da sandığa gidip oyları çalınan insanlarımızın ana sütü gibi helal oyları, yerine geri dönecektir. Bunun yanında kızgınlık, küskünlük, dargınlıklar sebebiyle sandığa gitmeyen ama seçim sonuçları ortaya çıkınca da içi içini yiyen sessiz bir kitle var. Bu kitle 23 Haziran’da sandığa gidecek ve medya eliyle köpürtülen adayın çıplaklığını da ortaya çıkartacak.

Aynı zamanda 31 Mart’ta yapılan teşkilat merkezli hatalar, bu kez genel merkezin de dikkati sayesinde yapılmayacaktır düşüncesindeyiz. Sandıklarda iyi örgütlenme gerçekleştirilecektir. İstanbul Hareketi olarak bizler de gönüllülerimiz eliyle sandıklarda olacağız. AK Parti ve MHP hukukçuları, müşahitleri eliyle sandık başında olacaklardır. İstanbul Türkiye’dir. Bu sebeple tüm Türkiye, bu seçimde hakkın yerini bulması, adaletin tecellisi için kollarını sıvayacaktır.

Lâkin şunu unutmamak gerekiyor: Ortada uluslararası bir konsorsiyum aklı var ve şeytanın dahi aklına gelmeyecek yöntemler ile yine çalmayı deneyecekler. Örneğin son günlerde seçmen listelerinde ismimiz yok diye bir yaygara kopartılıyor CHP kanadından. Buradan tüm yetkilileri uyarıyorum: Bakın bu noktaya dikkat edin. Bunlar nereden bağırıyorlar ise oradan hile yapma ihtimalleri yüksektir. Hiçbir noktada boşluk bırakmayın.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Mayıs 2019 Pazar 19:51

YORUM YAZ

 • SaimSaim29 gün önce
  Calisan ve emekliyede kendinize yaptiginiz %26 zam yap. Oylar nasil geliyor
 • MarzMarz1 ay önce
  Allah ın izniyle istanbulu zalimlerin eline bırakmayacağız
 • Reis HürdolaşReis Hürdolaş1 ay önce
  Külünk senin de afra tafralarının bu seçimlerde Akpartini alayhine sonuçlara etki ettiğini biliyor musun? Radikaller hep senin afra tafralarına dayanarak seçimlere gitmediğni göremedin ki? Şindi oturmuşders veriyorsun. Çnce sizin gibiler koltuk merakını gönlünüzden çıkarı,ben seni çok iyi tanırım. Piyasadasiyaset üretme kalmayınca siyasette sizin gibi durmuşsaat gibi günde iki kere doğruyu görebiliyorsunuz. Neyse yine Allah selamet versin.
 • manidarmanidar1 ay önce
  tesbit doğru ama hala o kitleinin beklentileri olan rüşvet -yolsuzluk la mücadele ile ilgii ve kamudaki çarpık yanlış yapılaşmayla ilgili,feto nun siyasi ve üst bürokrasi ayağıyla ilgili bir adım atılmadı. onun için durum zooooooor görünüyor.
 • TRRTRR1 ay önce
  Hile Yaptıkları Noktalarda,yanıltma yapıyorlar.YAYGARA KOPARTIP, HIRSIZLIK YAPIYORLAR.ESKİ GALATA HOKKABAZLARI GİBİ.GÜRÜLTÜ KARMAŞA YANILTMA YAPIP,CEPLERİ BOŞALTIYORLAR.TIRNAKÇILIK DAHİ VAR.KAŞLA GÖZ ARASINDA,CÜZDANDAN PARA ÇEKER GİBİ, SANDIKTAN PUSULALARI AŞIRIRLAR. TIRNAKÇILIK>oy eksiltmeÇENCCİLİK > oy değiştirmeHOKKABAZLIK > oy karıştırma
 • LütfiLütfi1 ay önce
  Gideceyiz yıldırımı başkan yapacagız amma velakin akpelle barışmayacagız gönlümüz kırık içine çöreklenmiş akbabaları temizlesin barışalım
 • KamilKamil1 ay önce
  Emekl rumuzlu Selahattin Demirtaş tahliye falan edilmedi.
 • KamilKamil1 ay önce
  Emekl rumuzlu Selahattin Demirtaş tahliye falan edilmedi.
 • KamilKamil1 ay önce
  Emekl rumuzlu Selahattin Demirtaş tahliye falan edilmedi.
 • KamilKamil1 ay önce
  İNŞAALLAH
 • Maaş girmeyen evler varken, eve maaş getiren varsa kızlar işe alınmasınMaaş girmeyen evler varken, eve maaş getiren varsa kızlar işe alınmasın1 ay önce
  Hz. Peygamber gibi kavminin en fakiri gibi yaşayın maaşlarınızın önemli bir kısmını almayıp fakirlere ayırın Erkekler iş buluncaya kadar, maaş giren evlerdeki kızların erkekler lehine işten Feragat etmesini teşvik edin ve hatta gerekirse işten çıkarınKız isterken işin var mı diye soruluyorAma kıza işin varmı diye sorulmazHiç maaş girmeyen aileler varken ikinciüçüncü maaş için kadınlar kızlar çalıştırılmasın
 • ImamImam1 ay önce
  Vallahi Sandığa gitmeyen Küskün AKP ile küskünlüğü Bitirdiniz mi Siz belanızı arıyorsunuz gidip bir de CHP'ye oy verirse o zaman görürsünüz Küskün AK Parti'liyim
 • KırgınKırgın1 ay önce
  Cumhurbaşkanlığı’na bağlı ve İstanbul’da da birimleri bulunan bir kurum başkanının keyfi ve hukuksuz olarak kuruma onlarca yılını veren yaklaşık 300 uzman personeli hiç alakası olmayan kurumlara göndermeye çalışması Ak Partiye yaklaşık 600-800 oy kaybettirdi. Durum yukarıya bildirilmesine rağmen kalem-i mahsustan tutulup Sn. Cumhurbaşkanımıza iletilmediğinden bu başkan hala görevde ve keyfilikler devam ediyor. Konu Türk Tarihçileri camiasında güncelliğini koruyor.
 • UzmanUzman1 ay önce
  Cumhurbaşkanlığı’na bağlı ve İstanbul’da da birimleri bulunan bir kurum başkanının keyfi ve hukuksuz olarak kurumda onlarca yılını veren yaklaşık 300 uzman personeli hiç alakası olmayan kurumlara göndermeye çalışması Ak Partiye İstanbul’da yaklaşık 600-800 oy kaybettirdi. Durum yukarıya bildirilmesine rağmen kalem-i mahsustan tutulup Sn. Cumhurbaşkanımıza iletilmediğinden bu başkan hala görevde ve keyfilikler devam ediyor. Konu Türk Tarihçileri camiasında güncelliğini koruyor.
 • bozerenbozeren1 ay önce
  poşet işgüzarlığından vazgeçilmedikçe (bu en azından sembolik olarak önemli!) AK partiye oy yok. bu böyle biline!
 • ZIRTOZIRTO1 ay önce
  kim caldı lan yavşak o. cocugu isim ver serefsiz akapeliler iyi bilir calmayı bu defa calamadilar kaybettiler
 • VakannivüsVakannivüs1 ay önce
  Cumhurbaşkanlığı’na bağlı ve İstanbul’da da birimleri bulunan bir kurum başkanının keyfi ve hukuksuz olarak kuruma onlarca yılını veren yaklaşık 300 uzman personeli hiç alakası olmayan kurumlara göndermeye çalışması Ak Partiye yaklaşık 600-800 oy kaybettirdi. Durum yukarıya bildirilmesine rağmen bu başkan hala görevde ve keyfilikler devam ediyor. Konu Türk Tarihçileri camiasında güncelliğini koruyor.
 • MehmetMehmet1 ay önce
  Allah'ın izniyle boyunun ölçüsünü alacaksin Metin bey
 • MafyaMafya1 ay önce
  Hani mafyada pis işler için özel birileri olurya, Külünk AKPnin pis işler müdürü. Millete ne hayrı dokundu?
 • Karamanlı Karamanlı 1 ay önce
  Ayı demişki; cennette armut çok olacak. Sormuşlar, nerden biliyorsun. “ canım öyle istiyor “ demiş. Milletin düşünme yeteneğindeki yok, ortalık güllük gülistanlık, herkes size oy veriyorlar, ama çalınıyor.
 • Abdulcabbar Abdulcabbar 1 ay önce
  Sandık görevlilerinizden münafıkları ayırın...sizi ters köşe yaparlar ...bu hırsızlık içeriden yardım olmadan olacak şey değil...
 • kuntakintekuntakinte1 ay önce
  ilçe seçim kurullarının değiştirilmesi gerekiyor acilen itiraz dilekçesi yazın ey partililer bu ilçe seçim kurulları değilmi bu suçu işleyen ha yine aynı adamlar öylemi yazık kafa kafa daha çoook semer vururlar böyle giderse şuraya bak ya suç meydanda işleyen meydanda nasıl yaptığı meydanda bu adamlar hakkında hem suç duyurusu hende itiraz edilip değiştirilmeli ben kimmiyim kafası siz siyasilere göre çalışmayan bir vatandaş rıza o kadar
 • GalipGalip1 ay önce
  Herşey çok güzel olacak.
 • vatandaş hilmivatandaş hilmi1 ay önce
  Hala uykudalar! ya hu gidişattan muhalefetten çok AKpartililer rahatsız :) perde inmiş bunların gözüne...tünelin ucunda ki ışık değil, karşı yönden gelen tren...anlaşılıyor ki! geçmiş olsun.
 • mpoyrazmpoyraz1 ay önce
  yanılıyorsunuz sayın şunu dikkate alınız biz türemiş ler diyen başan eyt meclis de oylanırken akp -mhp millet vekilleri sevinçden kanun tasarısı red edildi diye ağızları kulaklarına varıyor biz hep sini gördük tv. lerde 16 yıldır bende verdim akp ye 31 mart da vermedim bundan sonrada asla vermeyeceğimdebu işin daha 2023 var görün artık Sayınkülünk eyt nin gücünü
 • EmeklEmekl1 ay önce
  Selahattin Demirtaş’la Figen hanım tahliye edildi terörist başı yasaklı izinler kalktı kazanmak için her şey mübah anlayışıyla merkez bankasının kefen paraları bile dağıtılıyor bu seçimi alamazsak ayıpda sayın Bahçeli elde tutmak zorlaşabilir
 • ........1 ay önce
  bunu chp de iyi biliyor. saadetin oylari da düser bu gidisle. körü topali bile secimlerden cekilmeleri icin tehdit ve santajla boyun eydiriyor chp terör örgütü.
 • Orhangazi Orhangazi 1 ay önce
  Doğru söylüyor sandığa gitmeyen ķüsenakp seçmeni sayısı bir milyonun üzerinde bunlar mutlaka sandığa götürülmesigerekir açık ara farkla kazanır ak parti
 • aslıaslı1 ay önce
  Mardin üç gündür susuz.
 • ImamImam1 ay önce
  Şu ölçü alma işi tümüyle Yalan da küskünlerin AK Parti'ye oy vermesi için ne yaptınız ekonomiyi bu düzeltiniz terörünün bitirdiniz anca laf salatası var
 • AbdullahAbdullah1 ay önce
  YSK hırsızlık yok dedi, kuruldaki üyeler memurlardan seçilsin dedi sadece.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Haziran 2019